Τεσσάρα και συνεχίζει ο Δαμασιακός

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Δαμασιακός στην έδρα της Συκέας αφού συνέτριψε την τοπική ομάδα με 0 – 4 και βρίσκεται μόλις τρεις βαθμούς πίσω από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η αρχή έγινε από το 11ο λέπτό με τον Λόλα που εκτέλεσε ένα απευθείας φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα σταμάτησε στα δίχτυα του Ξεσφίγγη πραγματοποιώντας το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με το σουτ του Λέτσιου, με την μπάλα όμως να μην το κάνει το χατήρι και να περνά ελάχιστα άουτ.

Στο 51ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μπακαΐμη με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή αφού εκμεταλλεύτηκε την «αναμπουμπούλα» που δημιουργήθηκε στην άμυνα της Συκέας.

Στο 59ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μία μεγάλη ευκαιρία να σημειώσουν κάποιο τέρμα αφού η κεφαλιά του Τέλλιου «έγλειψε» το δοκάρι του Μαστοροδήμου και κατέληξε άουτ.

Στο 65ο λεπτό έγινε το 0 – 3 για τον Δαμασιακό αφού ο Λόλας μετά από ωραία ατομική ενέργεια κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Μπουκουβάλας όπου ήταν και εύστοχος.

Στο 83ο λεπτό ο Λιούρας με κενή εστία έχασε τεράστια ευκαιρία να μειώσει για την ομάδα του αφού το σουτ που πραγματοποίησε κατέληξε άουτ.

Στο 90+1 Ο Τσάλτας διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4 για τον Δαμασιακό με σουτ μέσα από την περιοχή.

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Στάθης): Ξεσφίγγης, Ντόκος (46′ Τέλλιος), Χασιώτης, Βασιλόπουλος, Λάζος, Παλάσκας, Ζιώζας, Παληγιάννης (75′ Τσένης), Λιούρας, Καρέλας (55′ Τάχατος), Λέτσιος.

Δαμασιακός (Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Καρακάνος (86′ Λούτσος), Μπρατσίλας, Μπακαΐμης, Καλέσης Αχ. (73′ Λέτσιος Αγγ.), Μουσιάρης, Τσιάλτας, Λόλας, Μπουκουβάλας (82′ Δαλαμάγκας), Καλέσης Απ., Μπουνές.