«Τεσσάρα»… πρωτιάς!

Ο Δολιχιακός ήταν… επιβλητικός στην 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, επικρατώντας με 4 – 1 του Κουλουρίου και πλέον απολαμβάνει τη… μοναξιά της κορυφής!

Μπορεί οι γηπεδούχοι να έφτασαν σε μία ακόμη νίκη, όμως χρειάστηκε ένα… «σοκ» για να πάρουν μπρος στο ματς. Καθώς με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα όταν ο Μετάνι από πλεονεκτική θέση έκανε το 0 – 1.

Από ‘κει και πέρα ωστόσο ξεκίνησε η αντεπίθεση του Δολιχιακού. Μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο Θεόφιλος Λιόλιος με πλασέ μέσα από τη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1 – 1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το Δολίχι, κατάφερε να καθαρίσει την υπόθεση νίκη. Όταν στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, με κεφαλιά του Στέφανου Σουγλή μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ του Σταύρου Θεοδωράκη, έκαναν την ανατροπή.

Δέκα λεπτά μετά, ήρθε ο Στέφανος Σουγλής με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αντώνη Παναγιώτου, να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Το Κουλούρι προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς στο 80΄όταν το σουτ του Σταμέλου σταμάτησε στη συμβολή των δοκών.

Για να φτάσουμε έτσι στο 82ο λεπτό του παιχνιδιού, όπου με πλασέ μέσα από τη περιοχή ο Κώστας Σουγλής διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1 στη νίκη της ομάδας του.

Δολιχιακός (Αντώνης Παναγιώτου – Στέφανος Σουγλής): Κατοντικίδης, Τριανταφύλλι, Θεοδωράκης (87′ Ντούσκο), Μαρογιάννης, Σουγλής Ζ., Σουγλής Στ., Τζήκας (46′ Παπακωνσταντίνου Β.), Παναγιώτου, Σουγλής Κ., Λιόλιος Θ., Πουρσανίδης (80′ Κοντολάρι).

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Τέρπος, Τσιάρας, Κουρούκας, Καλογερόπουλος, Καρλιγκιώτης, Φασούλας (75′ Ρόκας), Σταμέλος, Νεράτζης, Δέλλας, Κοτάκος, Μετάνι (65′ Μιχόπουλος).