«Τετράστερος» και… δεύτερος ο Ροδιακός

Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας βρίσκεται ο Ροδιακός, μετά και την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα επί του Στεφανόβουνου/Γαλανόβρυση με το επιβλητικό 4 – 0. Μαντζαφλάρας, Συκιώτης και Γαλάρας (2) ήταν οι σκόρερ της ευρείας νίκης της ομάδας του Ροδιακού.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έβαλαν μπροστά τις μηχανές του με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα βρήκαν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στο 50′ με τον Μαντζαφλάρα να κερδίζει τον αντίπαλο κίπερ με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ροδιακός έκανε δύο τέρματά του, μετά από πάσα του Πατρίκου και σουτ του Συκιώτη, ενώ στο 65′ με σουτ του Γαλάρα, η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη έκανε τρία τα τέρματά της. Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε στο 67′ και πάλι ο Γαλάρας, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Ροδιακού, ο οποίος έφτασε τους δέκα βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Πασάλογλου, Νταλακούρας (46′ Μπουζούκας Λ.), Τσιρόπουλος, Μπουζούκας Θ., Σπάχος (65′ Σιαμέτης), Μπαλκουράς, Μαντζαφλάρας, Φούντας Ν., Γαλάρας (70′ Βόγγολης), Στεφανίδης (46′ Πατρίκου), Συκιώτης.