«Τετράστερος» ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης

Το 2χ2 έκανε ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης με ευρεία νίκη και συγκεκριμένα με σκορ 4 – 0 απέναντι στον Μαρίνο Αντύπα στη δεύτερη στροφή του 4ου ομίλου της Β’τοπικής κατηγορίας.

Έξι βαθμούς έφθασε το σύνολο του Πανιωνίου λοιπόν μετά και τη σημερινή νίκη, ενώ ο Μαρίνος Αντύπας έχει μείνει χωρίς βαθμό μετά και το πέρας της δεύτερης αγωνιστικής.

Στο 40′ ο Παναγιώτης Παϊτέρης αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Γεράσιμος Κίτσας και «άνοιξε» το σκορ για τον Πανιώνιο.

Στο 50ο λεπτό του αγώνα ο Παναγιώτης Κίτσας με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Γεράσιμου Κίτσα έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους, ενώ οκτώ λεπτά μετά ο Παναγιώτης Παϊτέρης με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0.

Μαλιστα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τέταρτο τέρμα στο 70ο λεπτό. Ο Παναγιώτης Παϊτέρης έκανε τη σέντρα και με κεφαλιά ο Παναγιώτης Κίτσας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Ιορδανίδης Ν. (60′ Γιανιός), Ελιζόπουλος Σ., Παναγιώτου, Παϊτέρης, Κίτσας Γ., Κίτσας Π., Χαν, Χασάμ, Κίτσας Χρ., Παπαγεωργίου, Σκέντζας Χρ.