Τζατζάκης είναι, ότι θέλει κάνει!

Ο Αλέξης Τζατζάκης ήρθε από τον πάγκο κι έδωσε τη λύση ξανά στο Κιλελέρ, όπου ξεπέρασε το εμπόδιο του Φιλοκτήτη Μελιβοίας σήμερα το μεσημέρι για τη 13η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Κιλελέρ για τη 13η στροφή του πρωταθλήματος και στο δεύτερο μέρος ο Αλέξης Τζατζάκης με δικό του τέρμα έδωσε τους υπερπολύτιμους βαθμούς στο συγκρότημα του Δημήτρη Δανιλούλη.

Μάλιστα, με τη νίκη αυτή το Κιλελέρ έφθασε τους τριάντα ένα πόντους και βρίσκεται μία «ανάσα» από τη πρώτη θέση, ενώ η Μελιβοία έμεινε έμεινε στους δώδεκα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση έπειτα και από αυτή την αγωνιστική.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος, ο Νίκος Βράκας βρήκε με κάθετη πάσα τον Κώστα Κουσιώρα και ο τελευταίος με ιδανικό τελείωμα ευτύχησε να βάλει μπροστά το Κιλελέρ στο σκορ, με το 1 – 0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 71ο λεπτό, ο Γιώργος Ντούμος με σουτ από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Θεόφιλου Γκέμα και έφερε το ματς στα ίσια.

Ωστόσο, ο Αλέξης Τζατζάκης ήταν αυτός που «μίλησε» τελευταίος στο ματς και σκόραρε για το Κιλελέρ, καθώς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 56ο λεπτό στη θέση του Αποστόλη Κασσιού και στο 71ο λεπτό σημείωσε το 2 – 1 με αυτό το σκορ να μένει μέχρι τέλους!

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Γκέμας, Γουρνάρης, Κοκότσικας, Φαρμάκας (19΄λ.τ Μίλι), Παλάσκας, Νεστορίδης, Κολοβός, Βράκας (85΄Τζουρτζουκλής), Κουσιώρας, Ζιόμπουρας Απ., Κασιός (56΄ Τζατζάκης).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κώστας Παπαρίζος): Κοσμάς, Γιαννακός (65΄Τσάκουλης), Μυλωνάς, Πασιάς Δ., Πασιάς Π., Πλατσάς, Μαλαχτάρης, Καπετάνιος, Λαδάς, Παπαρίζος, Ντούμος.