Την λύση για τον Άρη Κουλουρίου έδωσε ο Τόλης Καρλιγκιώτης!

Ο Τόλης Καρλιγκιώτης ήρθε από το πάγκο και έδωσε τη λύση στον Άρη Κουλουρίου και παράλληλα το τρίποντο της νίκης επί του Πανιωνίου Νέας Σμύρνης με 2 – 1!

Ο τρόπος που έδωσε τη νίκη; Φαντασμαγορικός! Χάρις σε μια απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε τη μπάλα αρχικά στο δοκάρι της εστίας του Πανιωνίου και εν συνεχεία στα δίχτυα του Βασιλείου για το τελικό 2 – 1.

Απόρθητο κάστρο έχει κάνει την έδρα του ο Άρης Κουλουρίου καθώς μετά από τέσσερις αγωνιστικές έχει καταφέρει να κερδίσει έξι βαθμούς στην έδρα του, όσα δηλαδή και τα παιχνίδια που έχει δώσει σε αυτήν. Στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας βρίσκεται στην 6η θέση με 7 πόντους (έχει πάρει και έναν από την ισοπαλία στον Ιπποκράτη).

Από την άλλη, η ομάδα του Πανιωνίου Νέα Σμύρνης δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το γήπεδο του Κουλουρίου, μένοντας στους 7 βαθμούς και στην 6η επίσης θέση της σχετικής βαθμολογίας του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 10ο μόλις λεπτό με τον Μητρούσα. Μετά από σέντρα του Μοσχοβίτη, ο Μητρούσας με σουτ στη κίνηση μέσα από τη περιοχή, κατάφερε να κερδίσει τον Βασιλείου, ανοίγοντας από νωρίς σκορ και… παιχνίδι.

Στο 35ο λεπτό οι Νεοσμυρνιώτες είχαν την απάντησή τους. «Δράστης» ήταν ο Παναγιώτης Κίτσας, ο οποίος αφού πέρασε αμυντικούς και Τζικόπουλο, πλάσαρε για το 1 – 1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη και προσπάθησαν με δεύτερο τέρμα να την κάνουν δική τους. Μία όμως το κατάφερε.

Στο 65′ σε σουτ του Ελιζόπουλο η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Τζικόπουλου και στην επανφορά ο Παναγιώτης Παϊτέρης σε κενή εστία δεν σημάδεψε σωστά, ενώ χαμένη φάση για το 1 – 2 είχε και ο Χαν.

Τελικά στο 83′ ο Τόλης Καρλιγκιώτης που είχε έρθει από τον πάγκο στο ημίχρονο, έδωσε τη λύση. Χάρις σε δική του αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ, πέρασε τη μπάλα πάνω από το τοίχος των φιλοξενουμένων, πριν αυτήν βρει στο δοκάρι του Βασιλείου και εν συνεχεία… επαναπαυτεί στα δίχτυα του Πανιωνίου, για το τελικό 2 – 1.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ., Αβέλλας (46′ λ.τ. Μιχόπουλος), Νεράντζης, Ραπτοτάσιος (70′ λ.τ. Κουρούκας), Κρητικός, Μοσχοβίτης, Γκόλαντας, Πρατσίλας (46′ Καρλιγκιώτης Απ.), Χριστοδούλου (80′ Αρδόγλου), Μητρούσας.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Βασιλείου, Δημόπουλος, Σερέτης Π., Σκέντζας Β. (80′ Παπαγεωργίου), Παϊτέρης Π., Σκέντζας Χρ.Γ. (70′ Βασιλείου Π.), Ελιζόπουλος Σωτ., Χαν, Σκέντζας Χρ.Π., Κίτσας Π. (75′ Μανώλης), Κίτσας Γερ.,