Την πρώτη της νίκη, η Ανθούπολη!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, πέτυχε η Ανθούπολη, αφήνοντας ως… ουραγό του Ομίλου την ομάδα του Μυραϊκού, που παραμένει χωρίς βαθμό έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές.

img_3832

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν «αέρα» δύο τερμάτων από το πρώτο κιόλας μέρος και να μην απειληθούν προς την μείωση του σκορ σε κανένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 20′ μετά από κόρνερ του Κόγιου ο Ντουρουντάκης ήταν εκείνος που με κεφαλιά κέρδισε τον Καραφέρια για το 1 – 0 των γηπεδούχων, ενώ στο 37′ με ψύχραιμο πλασέ ο Βασίλης Σκορδίλης από θέση τετ – α – τετ, έκανε τα τέρματα της ομάδας των «βυσσινί», δύο.

img_3827

Στην επανάληψη και στο 68′, ο Κώστας Κόγιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τον Καραφέρια να μαζέψει την μπάλα από το βάθος της εστίας του για τρίτη φορά στο απόγευμα, με τους φιλοξενουμένους να μειώνουν στο σκορ με το γκολ της τιμής στο 77′ με τον Νέλι με πλασέ από θέση τετ – α – τετ.

img_3815

Οι άνθρωποι του Μυραϊκού εκφράζουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Καραγιάννη και τις αποφάσεις του κ. Ντίνου στον σημερινό αγώνα.

img_3792

Ανθούπολη (Βαγγέλης Δημόπουλος): Μπλαντέμης, Κυπαρίσσης, Γελαδάρης, Ντουρουντάκης, Τσιαδήμος, Παυλίδης, Βλησαρούλης (70′ Ντούλια), Τσιάμης, Σκορδίλης, Κόγιος, Κυριακόπουλος (46′ Χατζηρούφας).

img_3795

Μυραϊκός (Κώστας Σολωμός): Καραφέριας, Βλάνδος, Μάντζας, Γκερλιώτης, Ζαχαρίας, Κυριακάκης, Μπαντούλης (65′ Νέλι), Κατσανούλης Αθ., Νέστωρας, Λυμτσιούλης, Ιορδανίδης.