Τη κέρδισε και τη προσπέρασε!

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε η Δόξα Βλαχογιαννίου στην έδρα της Δόξας Αργυροπουλίου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής, στη προσπάθεια που κάνουν οι δύο ομάδες για την αποφυγή των θέσεων τους από τη ζώνη των πλέι άουτ.

Με σκορ 2 – 1 λοιπόν, η ομάδα του Νίκου Φακίτσα ήταν η νικήτρια σε ένα εκ των πολύ σημαντικών αγώνων αυτή την αγωνιστική κι έτσι έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και βρίσκεται ένα βαθμό κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και τον Τύρναβο.

Στην αντίπερα όχθη, το συγκρότημα του Νίκου Βογιατζή που μείωσε στο 63′ με τον Αλέξη Τσούτσα δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό στη συνέχεια του ματς και παρέμεινε στους είκοσι έξι πόντους μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 38ο λεπτό του αγώνα το Βλαχογιάννι κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Αλεξίου από τον Στέλιο Μπαχτσιβάνο. Ο Δραγατσίκης ανέλαβε την εκτέλεση και πέτυχε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Τσούντζουρας διπλασίασε τα τέρματα για το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα, ενώ οκτώ λεπτά μετά, ο Αλέξης Τσούτσας μείωσε σε 1 – 2 για τους «κιτρινόμαυρους» με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ραφαήλ Δίχρη.

Οι άνθρωποι της Δόξας Βλαχογιαννίου συγχαίρουν τη διαιτησία της κ. Τσιοφλίκη στο σημερινό παιχνίδι όπως και των βοηθών της κ. Μπράμη και κ. Παπαγεωργίου.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Κουρμπάτι, Βογιατζής (85′ Κόκκορας), Αετόπουλος, Τίκας (75′ Πλιάτσικας), Σχοινάς (70′ Φουρτούνας), Δίχρης, Γκαραγκούνης, Τσούτσας.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Παπαϊωάννου, Τσούντζουρας, Πέτρου (60′ Τσανάς), Δραγατζίκης, Αθανασούλης, Χριστοδούλου, Γκουρομπίνος (85′ Γεωργούλης), Κοντοθανάσης, Βίδρας, Ιγγλέζος, Αλεξίου.