Τη κέρδισε με τον Παλάντζα και τη προσπέρασε!

Μετά από τέσσερα συνεχόμενα ατυχή αποτελέσματα, η Δήμητρα Γιάννουλης έφθασε στη νίκη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ 2 – 1 από 0 – 1, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Οι «πράσινοι» έφθασε τους δέκα βαθμούς και προσπέρασε τη Νεάπολη στη βαθμολογία, όπου παρέμεινε στους οκτώ πόντους μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 41ο λεπτό του αγώνα ο Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά τη Νεάπολη στο σκορ με το 0 – 1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τώρα και στο 69ο λεπτό ο Νίκος Παλάντζας οδήγησε τη Γιάννουλη κι ενώ πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή στη νίκη καθώς με δικό του τέρμα με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Ραπτόπουλου ισοφάρισε αρχικά τους φιλοξενούμενους στο σκορ, ενώ στο 83ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1 υπέρ των γηπεδούχων με πλασέ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Μπάμπαλη και η ομάδα του Νίκου Χρόνη κατέκτησε τους τρεις βαθμούς.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Κοτλής, Ραπτόπουλος, Τσιμπόλης (55′ Τσίλης), Σαπάκος, Γκουντρουμπής, Μπάμπαλης, Θώμος (74′ Τσουμάνης), Ράπτης, Ασπετάκης, Μήτρου (80′ Καρέλας), Γκαλγκανόπουλος (65′ Παλάντζας).