Τη νίκη η Δόξα Βαλανίδας, τα παράπονα ο Σ.Σ. Ραψάνης

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 3 – 2 πήρε η Δόξα Βαλανίδας απέναντι στον Σ.Σ. Ραψάνης στην 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου πήρε μία σημαντική νίκη κι έφθασε τους εννέα βαθμούς και την έκτη θέση, ενώ το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη παρά τη προσπάθεια για το θετικό αποτέλεσμα, συνεχίζει έχοντας τρεις βαθμούς και στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 14ο λεπτό ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου έβαλε σε θέση οδηγού τη Βαλανίδα στο σκορ, ενώ έξι λεπτά μετά, ο Ντίλι με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τους «κιτρινόμαυρους».

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Νίκος Παλάντζας έκανε τη κάθετη πάσα με αποδέκτη τον Σκριάπα, ο τελευταίος πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και πέτυχε το 0 – 3.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού και στο 35ο λεπτό, ο Σ.Σ. Ραψάνης κέρδισε πέναλτι και ο Αντώνης Κατσαμάκας από την άσπρη «βούλα» μείωσε σε 1 – 3, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 56′ ο ίδιος μείωσε σε 2 – 3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Στο 65′ ο Νίκος Παλάντζας είδε τη μπάλα να σταματά δύο φορές στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Οι άνθρωποι της Δόξας Βαλανίδας ευχαριστούν τη διοίκηση του Σ.Σ. Ραψάνης για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι.

Από την άλλη, ο Σ.Σ. Ραψάνης ως ένδειξη διαμαρτυρίας προς τους διαιτητές του αγώνα δεν θέλησε να δώσει τα στοιχεία από την ομάδα, με τους γηπεδούχους να εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Σούλη και των βοηθών του κ. Χασιώτη και κ. Κοντογιώργο Θ.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Χαλίλ, Αρσένης, Θάνος, Τσιαμούρας (70′ Σαμαράς), Σκριάπας, Πλατής, Ντίλι (60′ Αδάμου), Παλάντζας Ν., Βαρσάμης, Ρακιντζόγλου (65′ Παπαδημητρίου).