Τη νίκη ο Πανιώνιος, τα παράπονα ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 2 – 1 πανηγύρισε ο Πανιώνιος απέναντι στον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, μία νίκη όπου ήρθε με ανατροπή του σκορ για το συγκρότημα της Νέας Σμύρνης!

Η ομάδα των Κώστα Κουτσούκη – Γιάννη Κυρμιτζόγλου έφυγε από τη Μελιβοία και το γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» με το υπέρ της σκορ κι έτσι έφθασε τους είκοσι πέντε βαθμούς και τη πέμπτη θέση στη βαθμολογία.

Στον αντίποδα, ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας έχει πολλά παράπονα από τη διαιτητική τριπλέτα στο παιχνίδι και παρέμεινε στους δέκα εννέα βαθμούς και τη δέκατη θέση.

Στο 56ο λεπτό ο Άρης Καπετάνιος αξιοποίησε τη πάσα του Μιχάλη Παπαρίζου και έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Επτά λεπτά μετά, η πρώτη μεταγραφή για τον Πανιώνιο, Διονύσης Ιορδανίδης ευστόχησε από τα έντεκα βήματα και πέτυχε το 1 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Η ολική ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 ήρθε στο 68′ με το γκολ του Παναγιώτη Κίτσα, εκεί όπου ο Πανιώνιος είχε σημαντικές ευκαιρίες με τους Σκέντζα Π. και Κίτσα Π. στην αναμέτρηση.

Τέλος, οι άνθρωποι του Φιλοκτήτη Μελιβοίας εκφράζουν πολλά παράπονα για τις αποφάσεις του διαιτητή κ. Τσένου στο σημερινό παιχνίδι.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Δούνιας, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Παπαρίζος Ρ., Παπαρίζος Μ., Λαδάς, Πλατσάς, Ντούμος, Κουβαράς (60′ Καψάλης), Χαρατσής (65′ Φλοριάν), Καπετάνιος.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Κώστας Κουτσούκης – Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Κίτσας Ι., Σερέτης, Βασιλείου, Κοτρώτσιος, Κανής, Ελιζόπουλος, Χαν., Παπαγεωργίου (73′ Δαλαμπύρας), Κίτσας Π., Ιορδανίδης Δ., Σκέντζας Χρ.