Τη νίκη στο φινάλε η Πελασγιώτιδα, τα παράπονα η Βαλανίδα

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Δασοχώρι η Πελασγιώτιδα, όπου κέρδισε με σκορ 2 – 1 τη Δόξα Βαλανίδας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Μπακατσή μετά τη πρόκριση μεσοβδόμαδα στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΝ Λάρισας, πήρε ακόμη μία σπουδαία νίκη έχοντας μάλιστα και το ντεμπούτο του 14χρονου, Άγγελου Καμπουρογιάννη κάτω από την εστία μετά και τον τραυματισμό του Βασίλη Μαστοροδήμου!

Όσον αφορά το κομμάτι της βαθμολογίας, η Πελασγιώτιδα συνεχίζει ψηλά έχοντας είκοσι ένα βαθμούς, ενώ η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου έμεινε στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα τρεις βαθμούς.

Στο 73ο λεπτό ο Χατζής έκανε σέντρα και ο Τσιγγάνης με πλασέ κέρδισε τον Κυριάκη για το 0 – 1, ενώ τρία λεπτά μετά, το σκορ ήρθε και πάλι στα ίσια με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θάνου, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Σκριάπας.

Στο 81ο λεπτό ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου είχε οριζόντιο δοκάρι σε προσπάθεια του από θέση βολής και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Συγκεκριμένα, ο Παναγιώτης Τσιαντούλης εκτέλεσε φάουλ, ο Κώστας Νεστορίδης πήρε τη πρώτη κεφαλιά κι έστειλε τη μπάλα προς το δεύτερο δοκάρι όπου εκεί ο Ποτός με πλασέ από κοντά έκανε το 1 – 2 και έδωσε τη νίκη στη Πελασγιώτιδα!

Οι άνθρωποι της Δόξας Βαλανίδας εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Ακρίβου και των βοηθών κ. Καραμπούλα και κ. Μπλιώνα στο παιχνίδι για τη συνολική διαιτησία αλλά και για τη φάση του 1 – 2, όπου οι γηπεδούχοι θεωρούν πως ο σκόρερ ήταν σε θέση οφ σάιντ…

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Χαλίλ, Κακανούλιας, Αδάμου, Θάνος, Σκριάπας, Παλάντζας Ν. (87′ λ.τ. Ραπτόπουλος), Αρσένης, Τέλλιος, Τσιαμούρας, Ρακιντζόγλου.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος (35′ λ.τ. Καμπουρογιάννης), Λαζαρίδης (65′ Μαριγκούδης), Τσιγγάνης, Νεστορίδης, Γκόγκος Β., Κουτσικούλης, Γούργος, Χατζής (85′ Γκόγκος Π.), Τσιγγάνης, Ποτός, Ζυγογιάννης (53′ Ντογκάνη).