Τη νίκη το Κουλούρι, «φωνάζει» ο Παραπόταμος

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο του Παραποτάμου έφυγε ο Άρης Κουλουρίου, μετά και το 2 – 1 απέναντι στον Κεραυνό στη 12η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Αμφότεροι οι δύο σύλλογοι εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Κακάνη και των βοηθών του κ. Τσατσαρώνη και κ. Σκέτου, με τους γηπεδούχους να βγάζουν και ανακοίνωση κατά της διαιτησίας λίγο μετά το τέλος του σημερινού αγώνα.

Όσον αφορά στο κομμάτι της βαθμολογίας, ο Άρης Κουλουρίου έφθασε τους είκοσι βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ ο Παραπόταμος έμεινε στους οκτώ πόντους και στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Άρης Κορδέλας με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων κέρδισε τον Παπαγούλα και έκανε το 1 – 0, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 69ο λεπτό, ο Χρήστος Ζαφειράκης με κοντινή προβολή ύστερα από τη κεφαλιά – πάσα του Δέλλα έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Κεραυνός έχασε σπουδαία ευκαιρία.

Ο Θανάσης Μπούμπουλης σούταρε από το χώρο του κέντρου η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι και η μπάλα οδηγήθηκε σε κόρνερ μετά και την απόκρουση της μπάλας από τον Παπαγούλα έπειτα από το δοκάρι. Ο Κίκε εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βαγγέλης Μπούμπουλης είχε νέο δοκάρι με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή του Άρη Κουλουρίου.

Ότι δεν κατάφερε να πετύχει ο Βαγγέλης Μπούμπουλης στη προηγούμενη φάση, το πέτυχε ο Χρήστος Ζαφειράκης τέσσερα λεπτά μετά. Ο Γιώργος Νεράτζης έκανε τη σέντρα από πλάγια θέση και ο Χρήστος Ζαφειράκης με πλασέ από θέση βολής κέρδισε ξανά τον Μαρκεγκάι κι έκανε το 1 – 2 για τους φιλοξενούμενους.

Μάλιστα, το συγκρότημα του Κουλουρίου τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Γιάννης Γκρέτσης αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα στο 80ο λεπτό από τον κ. Κακάνη.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μαρκεγκάι, Γραβάνης, Μήλιος, Τσιτσιούμης (50′ Μπούμπουλης Αθ.), Ζήκος, Πάσχος, Κορδέλας, Μανδραβέλης (15′ λ.τ. Μπούμπουλης Ευάγγ.), Κίκε, Μητσογιάννης, Χατζής.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Καρλιγκιώτης Μ., Κουρούκας, Τσιάρας (65′ Μιχόπουλος), Θάνας (77′ Σταμέλος), Νεράτζης, Μοσχοβίτης (90′ Ραπτοτάσιος), Κωστομοίρης (80′ Ροκάς), Γκρέτσης, Ζαφειράκης, Δέλλας.