Τη νίκη το Ομορφοχώρι, στα μπαράζ η Ομόνοια

Τη νίκη με 1 – 0 πήρε το Ομορφοχώρι σήμερα το απόγευμα στην έδρα του απέναντι στην Ομόνοια κι έτσι «έκλεισε» θετικά τη χρονιά, όπου θα βρίσκεται και τη νέα σεζόν στη Β΄ΕΠΣΛ.

Από την άλλη, η Ομόνοια θα δώσει αγώνες μπαράζ με τους Χαραυγή και Βερδικούσια, με μόλις μία ομάδα να υποβιβάζεται στη Γ΄ΕΠΣΛ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, στο 10ο λεπτό ο Τανός «άγγιξε» το γκολ, όμως είδε τη προσπάθεια του να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ομορφοχωρίου. Από την άλλη, στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπαϊράμης βρήκε δίχτυα με όμορφο πλασέ ύστερα από τη σέντρα του Κωσταρέλλου κι έκανε το 1 – 0.

Το 1 – 0 έμεινε μέχρι το τέλος κι έτσι η Δόξα πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Μάλιστα, ο Κώστας Τζήμουλας είχε και δύο μοναδικές ευκαιρίες να πετύχει τέρμα και να αλλάξει το σκορ, όμως και οι δύο προσπάθειες του σταμάτησαν στο δοκάρι της εστίας της Ομόνοιας.

Οι άνθρωποι της Δόξας Ομορφοχωρίου εύχονται καλή επιτυχία στην Ομόνοια, όπου θα αγωνιστεί σε αγώνες μπαράζ για να μείνει στη κατηγορία.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Ματούλας, Ζαφειρούλης (65′ Κώτσιας), Τσιόγκας, Καπετάνιος, Μπιζιώτας, Μπουφίκος, Ντάμαλης, Κωσταρέλλος, Μπαϊράμης (50′ Χριστοδούλου), Σπυρόπουλος (75′ Καλαφάτης), Τζήμουλας.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κουτσογιαννούλης, Μακρής, Τανός, Λόης, Τριανταφύλλου, Δάλλας, Μαλαμούδης, Μακρυνίκας, Μπίλλης, Μπράτσος, Γκάμπριελ.