Τις απουσίες η Νεάπολη, τη νίκη οι Αμπελόκηποι!

Τις πολλές απουσίες ποδοσφαιριστών της Νεάπολης εκμεταλλεύτηκαν οι Αμπελόκηποι κι έτσι πήραν τη νίκη με 1 – 0 στη Νεάπολη για τη 14η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Με το φτωχό πλην τίμιο 0 – 1, οι Αμπελόκηποι κέρδισαν τη Νεάπολη εκτός έδρας σήμερα το απόγευμα κι έτσι «κλείνουν» με τρίποντο τη φετινή χρονιά και το 2017. Μάλιστα, έφθασαν τους δέκα επτά βαθμούς, ενώ τέσσερις περισσότερους έχει η Νεάπολη ύστερα και από το σημερινό αποτέλεσμα.

Στο 32ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέρμα με τον Μανώλη Κωσταρέλλο, όμως ακυρώθηκε ως οφ σάιντ και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 65ο λεπτό, ο Χρήστος Μπόλος με σουτ από πλεονεκτική θέση, κέρδισε τον Άρη Μόσιαλο κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Νεάπολης για το 0 – 1.

Μάλιστα, οι Αμπελόκηποι έμειναν και με παίκτη λιγότερο στο 85ο λεπτό, καθώς ο Γιώργος Λεσάι αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Διαμάντη.

Νεάπολη Λάρισας (Λευτέρης Λελέδης – Νίκος Βλαχούλης): Μόσιαλος, Συγκούνας (48′ Κωσταρέλλος Δ.), Ανυφαντής (78′ Γκούγκλας), Καλόγηρος, Παυλόπουλος Αθ., Μανώλης, Κωσταρέλλος Μ., Μπουχλαριώτης, Μανδραβέλης, Ποντίκας, Μπαλαούρας.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Ζήσης Χολέβας): Μπονόμι, Λίλι Δ., Βεργής, Δούκας, Καραγιάννης, Μπλέρι Χ., Σούμπασης, Μάτα (89′ Μπεκιάρης), Μπόλος, Λένας, Λεσάι.