Τις ευκαιρίες η Γιάννουλη, τη νίκη το Μελισσοχώρι!

Μια πολύ σημαντική νίκη σημείωσε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, καθώς έφυγε από το γήπεδο της Γιάννουλης με τους τρεις βαθμούς επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1 – 0.

Το παιχνίδι είχε πολλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους, όμως η ομάδα του Μελισσοχωρίου κατάφερε στα τελευταία λεπτά να βρει δίχτυα και να «κλέψει» τη νίκη.

Έτσι, με τη σημερινή νίκη το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου έφθασε τους εννέα βαθμούς, ενώ το σύνολο του Νίκου Χατζημπύρου έμεινε στους τρεις πόντους μετά και το σημερινό αποτέλεσμα της 5ης αγωνιστικής.

Η Δήμητρα Γιάννουλης είχε αρκετές σημαντικές στιγμές στο ματς για να μπει μπροστά στο σκορ με τους Νίκο Παλάντζα (3), Ασπετάκη (3), Τσιμπόλη (1) και Γιάννη Βιλανάκη (1), με αυτές να χάνονται και τους γηπεδούχους να μη πετυχαίνουν τέρμα.

Ωστόσο, η ευκαιρία του Νούσιου στο 84ο λεπτό ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη στο Μελισσοχώρι, μιας και η μπάλα από το σουτ του παίκτη του Αστέρα κατέληξε στα δίχτυα του Βασίλη Μαστοροδήμου.

Μάλιστα, από το 72ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν και με παίκτη λιγότερο, μιας και κ Μπιρόλ Μουμίν δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Νίτσα και πήρε την αγουσα για τα αποδυτήρια.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χατζημπύρος): Μαστοροδήμος, Ραπτόπουλος (75′ Ράπτης), Μπαμπάλης, Σιαπάκος, Βιλανάκης, Μονάντερος, Θώμος Σωτ., Μήτρος (80′ Τσιμπόλης), Παλάντζας (65′ Ντούφας), Γκαλγκακνόπουλος, Καρέλας (70′ Ασπετάκης).

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Γουργιώτης, Μαλαχτάρης, Μπιρόλ, Αβδουλάς, Λιάγκας (60′ Βουτυρίτσας), Λιντέρης, Αγγελακόπουλος, Νούσιας (89′ Ζαφειρίου), Χαρούλης (78′ Παπαϊωάννου), Δημόπουλος (74′ Διαμαντής).