Τον έβαλε σε μπελάδες στο… τέλος!

Τα Βούναινα επικράτησαν με 1 – 0 εντός έδρας με γκολ στις καθυστερήσεις επί του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων, ο οποίος πλέον έχει… προβλήματα.

Πιο συγκεκριμένα τα Βούναινα κατέχουν την την 7η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας μαζέψει συνολικά 36 βαθμούς. Από την άλλη οι Άγιοι Ανάργυροι πλέον βρίσκονται στην ζώνη του υποβιβασμού με 32 βαθμούς.

Στο ματς τώρα οι φάσεις δεν ήταν πολλές. Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να βρουν διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ.

Στην «επανάληψη» και ενώ οδεύαμε προς το τέλος και όλα έδειχναν… ισοπαλία, ήρθε το γκολ. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 90+3’ για τα Βούναινα, ο Στέφανος Πρεσακάρου με ψύχραιμο πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από αρχικό σουτ του Γκέρσι Καζάνι και πρώτη απόκρουση του Νίκου Παυλόπουλου έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 1 – 0.

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Ζεϊμπέκης, Κοτρώτσιος, Χατζηλιάδης Γ., Μερτζανίδης, Μουτσάνας, Χριστοδούλου, Τσαπράζης, Γκομοσίδης (80′ Χατζηλιάδης Κ.), Πρεσακάρου, Καζάνι, Τσανάς.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Παύλου, Παναγιώτου, Τσιφλίζογλου, Πλιάγκας, Μούμος, Ευαγγέλου (90+1′ Κατσογιάννης), Μπακαρτζής, Αμαρλαριώτης Αθ., Κουμπούρας (64′ Τίκας), Ρουμελιώτης (82′ Γκούγκλας).