Τον βλέπουν με… «κιάλια»!

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων δεν σταμάτησε ούτε στην έδρα της Δήμητρας Γιάννουλης, την οποία και νίκησε με 3 – 1 για την 17η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι η ομάδα των Φαρσάλων εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την ήττα του Δωτιέα Αγιάς και αποσπάστηκε 12 βαθμούς από τους διώκτες του και είναι στη 1η θέση με 45 βαθμούς. Από την άλλη η Γιάννουλη είναι στην 4η θέση με 30 βαθμούς.

16507227_10211417120048846_1412446872_n

Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο ματς, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τρόπο για να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να βάλουν δύσκολα στους αντιπάλους τους. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σωτήρης Θώμος σκόραρε και έκανε το 1 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο κατάφεραν πολύ γρήγορα να «απαντήσουν» στο γκολ που δέχτηκαν. Τρία λεπτά μόλις αργότερα, ο Κώστας Νεμπεγλέρας εκτέλεσε φάουλ και ο Θανάσης Παλάσκας με το στήθος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 1.

16522971_10211417119688837_1632523928_n

Γρήγορα – γρήγορα ο Αχιλλέας Φαρσάλων έκανε την ανατροπή. Συγκεκριμένο στο 25ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Χρήστος Ρέψης μπήκε στη περιοχή και με όμορφο πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 1 – 2 για την ομάδα του.

16558627_10211417119248826_2480795_n

Οι παίκτες του Τάκη Παραφέστα δεν σταμάτησαν και εκεί και στο 33ο λεπτό, ο Θανάσης Παλάσκας ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νίκος Βούλγαρης και δεν αστόχησε διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 3 από το πρώτο ημίχρονο.

16558461_10211417119768839_220539395_n

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Βάιος, Μπάμπαλης, Αμπατζίδης (66′ Καραγιώργος), Ντούφας, Εμμανουήλ, Θώμος, Σπανός, Μαντζαφλάρας (46′ Κοταρέλας), Χατζηγρηγορίου, Γκατζούλης, Μπαρούτας (46′ Μπελάγιας).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Ντάλλας, Περήφανος, Κακαζούκης, Κουμπούρας, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας, Μανιώτης, Νάστας (80′ Πετράκης), Βούλγαρης (70′ Γκουντουβάς), Παλάσκας, Ρέψης (60′ Λόλας).