Τον ισοπέδωσε ο Άρης Κουλουρίου!

Ακόμη μία εμφατική νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ πέτυχε ο Άρης Κουλουρίου, όπου επιβλήθηκε στο γήπεδο του του Δία για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος με 6 – 0!

Ασταμάτητος ο Άρης Κουλουρίου στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς είχε εύκολο απόγευμα και επιβλήθηκε του Δία με έξι τέρματα. Έτσι, έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και συνεχίζει στο +6 από τον δεύτερο, Σ.Σ.Ραψάνης, ενώ ο Δίας έχει τρεις βαθμούς και συνεχίζει στη τελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 12ο λεπτό οι γηπεδούχοι «ξεκλείδωσαν» την άμυνα του Δία και «άνοιξαν» το σκορ στο παιχνίδι. Ο Περικλής Γκόλαντας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Κωνσταντίνος Ραπτοτάσιος έκανε το σουτ, με τον Παραλικούδη να αποκρούει αρχικά και τον Αποστόλη Καρλιγκιώτη από κοντά να πλασάρει και να κάνει το 1 – 0.

Έπειτα, ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος με διαγώνιο σουτ έκανε δύο τα τέρματα για τους «κιτρινόμαυρους» και το 2 – 0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ίδιος παίκτης όπως «έκλεισε» το πρώτο μέρος έτσι ξεκίνησε και στην επανάληψη δηλαδή με γκολ που ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0!

Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο Περικλής Γκόλαντας διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0 με σουτ από το ύψος του πέναλτι και ο Ρένος Τσαντζάλης με δικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5 – 0.

Μάλιστα, ο Περικλής Γκόλαντας προς το τέλος της αναμέτρησης στο Κουλούρι βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 6 – 0!

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Αργυρόπουλος, Δέλλας, Καραγιώργος, Νεράτζης, Καρλιγκιώτης Απ. (70′ Θάνος), Μπλάνας (70′ Αθανασόπουλος), Ραπτοτάσιος Π. (60′ Τσαντζάλης), Ραπτοτάσιος Κ., Κουρούκας (70′ Μίχος), Μπάτζιος, Γκόλαντας.

Δίας: Παραλικούδης, Μάρκου, Μούσα, Καψάλης, Γελαδάρης, Μητρούσιας, Σπανούλης, Στεργίου, Βαϊούλης, Τζήμας, Τζούρος.