Τον κέρδισε και πλησιάζει…

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Βαλανίδα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, όπου κέρδισε τον Δρυμό στο γήπεδο του Δασοχωρίου με 2 – 1.

Έτσι, το συγκρότημα του Βαγγέλη Μάνου έφθασε τους δέκα βαθμούς και ξεπέρασε το σύνολο του Φάνη Τσέλιου όπου έχει ένα βαθμό λιγότερο, με τη Βαλανίδα να πλησιάζει τη κορυφή και το Αβέρωφ στους δύο βαθμούς.

Στα του αγώνα, το πρώτο μέρος πέρασε απαρατήρητο για τους δύο συλλόγους και με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Βαλανίδα μπήκε μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Πάρη Παλάντζα, ύστερα από την όμορφη κάθετη πάσα του Γιώργου Χατζηλαδά.

Η απάντηση από τον Δρυμό ήρθε στο 75ο λεπτό. Ο Τριανταφύλλου έκανε τη σέντρα από πλάγια θέση και ο Μπούτλας με εξαιρετική κεφαλιά κέρδισε τον Κυριάκη και πέτυχε το 1 – 1.

Ωστόσο, η Δόξα είπε τη τελευταία της λέξη στο 85ο λεπτό. Και αυτό, διότι ο Γιώργος Χατζηλαδάς ύστερα από την ασίστ στο πρώτο γκολ του Πάρη Παλάντζα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε δίχτυα και έδωσε στη Βαλανίδα τους τρεις βαθμούς της νίκης με το σκορ να αλλάζει και να διαμορφώνεται μέχρι το τέλος και να γίνεται 2 – 1.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Παπαγιάννης (78′ Ζάχου), Βελώνης, Μουταφίδης, Καστάμης, Θάνος, Παλάντζας Π., Βαϊράμης (46′ Αδάμου), Παλάντζας Ν., Καρέλας (65′ Ρακιντζόγλου), Χατζηλαδάς.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Ρουμπιές, Μίχης, Γκαλίτσιος, Κουτσογιάννης, Μεσούρ, Μπούτλας, Γαλανός, Καραποστόλης, Θώμος (70′ Πετκολάι), Γκαντούνας Γ., Ζιώγας (70′ Τριανταφύλλου).