Τον κέρδισε και του «έσπασε» το αήττητο της έδρας!

Με τους τρεις βαθμούς από το Μελισσοχώρι έφυγε το Μαυροβούνι, καθώς κέρδισε τον Αστέρα με 2 – 1 για τη 12η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας και πανηγύρισε έτσι ένα πολύ σημαντικό «διπλό»!

Ένα σημαντικό «διπλό» λοιπόν για το σύνολο του Λάζαρου Αγγλόπουλου, καθώς πέραν της ψυχολογίας ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος, το Μαυροβούνι «έσπασε» και το αήττητο του Μελισσοχωρίου αφού στην έδρα του μετρούσε μόνο νίκες, πέντε στον αριθμό, όπως οι «πετεινοί» επέστρεψαν και στις νίκες μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Προμηθέα στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’».

Έτσι, το Μαυροβούνι έφθασε τους είκοσι τέσσερις πόντους και συνεχίζει στη τέταρτη θέση αλλά έχει και από κοντά τη πρώτη τριάδα ανόδου, με το Μελισσοχώρι να μένει στους είκοσι δύο βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας μετά από αυτή την αγωνιστική.

Στο 25ο λεπτό ο Τριάντης μετά από κάθετη πάσα του Τόλη Ακριβόπουλου με πλασέ «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση και έδωσε το προβάδισμα στο Μαυροβούνι, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσια στο 51′.

Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Λιντέρης αξιοποίησε τη σέντρα του Βαγγέλη Χαρούλη και με πλασέ κέρδισε τον Δημήτρη Μαγαζιώτη για το 1 – 1, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Τριάντης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Σάββας Χατζηλιάδης ακούμπησε τη μπάλα όσο χρειαζόταν για να αλλάξει πορεία η μπάλα και να καταλήξει στα δίχτυα του Τάσου Κουκούτση για το 1 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το μόνο που άλλαξε στο υπόλοιπο του ματς ήταν η στιγμή στο 70ο λεπτό όπου το Μελισσοχώρι έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Βαγγέλης Χαρούλης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Βλιώρα και αποχώρησε για τα αποδυτήρια.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Γουργιώτης, Καραπέτσας, Αγγελούλης, Βουτυρίτσας (65′ Λιάγκας), Χαρούλης, Αγγελακόπουλος (75′ Δημόπουλος), Ζαφειρίου, Λιντέρης, Νούσιας.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μαγαζιώτης, Τατσέλος, Σάπιος, Νότας, Μπατζέλας Β., Κολιοφούτης, Βούκουτος, Μπατζέλας Ν., Χατζηλιάδης (85′ Μπάγκας Δ.), Ακριβόπουλος (80′ Μπάγκας Αρ.), Τριάντης (75′ Αρσένης).