Τον κρατάει στη κορυφή ο Χριστοδούλου

Συνέχεια στα θετικά της αποτελέσματα έδωσε ο Παναγροτικός Νίκαιας, κερδίζοντας την Αναγέννηση Φαρσάλων με 2 – 1 στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και παραμένοντας στη κορυφή του Ομίλου.

Η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή παρέμεινε στη κορυφή του Ομίλου με 29 βαθμούς, αφήνοντας τον Προμηθέα για μια ακόμη αγωνιστική στη δεύτερη θέση με 27. Στον αντίποδα, η ομάδα της Αναγέννησης Φαρσάλων έμεινε στους 15 βαθμούς, πέφτοντας στην 6η θέση του Ομίλου.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 3ο μόλις λεπτό με πλασέ από πλάγια θέση τετ – α – τετ ο Ηλίας Χριστοδούλου με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να κάνει δύο τα τέρματα του Παναγροτικού στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης και πάλι με πλασέ στη κίνηση.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο σκορ στο 77ο λεπτό, χωρίς όμως να πετύχουν κάτι περισσότερο στο παιχνίδι, φεύγοντας χωρίς βαθμούς από την αναμέτρηση.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Τσατσάρας, Σώκος (28′ Σουπεκιώτης), Ψαρούλης, Γεωργόπουλος, Ντουρουντάκης (56′ Πανδρεμένος), Ξιώνης, Τριανταφυλλόπουλος, Γελαλής (60′ Φουρίκης), Γκατζούλης (53′ Ανδρεόπουλος), Χριστοδούλου, Καραφέριας.