Τους κέρασε για τα γενέθλια του!

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσε στο φετινό πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας ο Ροδιακός, όπου έφυγε από το Μεγάλο Ελευθεροχώρι με τους τρεις βαθμούς.

Στη πρώτη θέση συνεχίζει με τον Δρυμό και την Ακαδημία Τυρνάβου η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη με το σημερινό 2 – 0 απέναντι στο Μεγάλο Ελευθεροχώρι, με τον Ροδιακό να έχει φθάσει τους δέκα έξι πόντους. Στον αντίποδα, το Μεγάλο Ελευθεροχώρι δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το σημερινό ματς και έμεινε στους τρεις πόντους.

Εννέα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Ροδιακός ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ, με τη κοντινή προβολή του Γαλάρα ύστερα από το πρώτο σουτ που δοκίμασε ο Βόγγολης.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού και στο 70ο λεπτό, ο Μπιζιώτας που σήμερα έχει τα γενέθλια του, πέτυχε το 0 – 2 και «κλείδωσε» την υπόθεση νίκη για την ομάδα του. Ο ίδιος παίκτης κέρδισε το πέναλτι και από τα έντεκα βήματα κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Πασάλογλου, Μπουζούκας Θ., Μπιζιώτας, Φούντας Ν., Σπάχος, Μπαλκουράς (75’ Πουρουτίδης), Τσιλοφίτης (65’ Φούντας Θ.), Μαντζαφλάρας (82’ Αλβανός), Γαλάρας (65’ Πατρίκου Ερ.), Βόγγολης, Μπουζούκας Λ.