Τους… Καψάλ(ησε)!

Νίκη γοήτρου ήταν αυτήν του Άρη Κουλουρίου κόντρα στον Θερμαϊκό Στομίου με 2 – 1, με την ομάδα του Κουλουρίου να «φιγουράρει» πλέον στην 5άδα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας μετά από 20 αγωνιστικές. Την αναμέτρηση έκρινε η «χρυσή» αλλαγή του Τόλη Καψάλη που μπήκε στο 75′ και στο 77′ σκόραρε το νικητήριο γκολ.

Με τους 31 πόντους που έφτασε, ο Άρης Κουλουρίου πλέον βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και αφήνει τον Θερμαϊκό Στομίου στους 20 βαθμούς να δώσει τη δική του μάχη για τη παραμονή στη κατηγορία έως και το φινάλε.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 7ο λεπτό της επανάληψης ο Γιάννης Κουρούκας με τακουνάκι μετά από σύγχυση στην άμυνα του Θερμαϊκού Στομίου, με τον Ρίζο Οικονόμου να ισοφαρίζει για τους «μπλε» του Στομίου στο 71′ σε 1 – 1.

Το νικητήριο γκολ και τους τρεις βαθμούς της νίκης στους «κιτρινόμαυρους» έδωσε στο 77ο λεπτό η «χρυσή» αλλαγή του Γιώργου Νεράτζη, Τόλης Καψάλης που μπήκε αλλαγή στο 75′ στη θέση του Θανά και στο 77′ κατάφερε να βρει δίχτυα με δεξί πλασέ έξω από τη περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί «παραθυράκι» της εστίας του Χρήστου Οικονόμου στη πρώτη του επαφή με τη μπάλα.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Ανδρέου, Δέλλας (78′ Λευτέρης), Ραπτοτάσιος, Κουρούκας, Καρλιγκιώτης Μ. (82′ Μιχόπουλος), Ροκάς, Μοσχοβίτης, Γκρέτσης, Νεράτζης (60′ Τσιάρας), Θανάς (75′ Καψάλης), Κοττάκος.

Θερμαϊκός Στομίου (Χρήστος Βλούχος): Οικονόμου Χρ., Θεοδώρου, Τοπάλης, Χατζηλιόντας, Χλωρός, Παπαχρήστος, Τσιάρας, Τσερίκου, Σελήνης, Οικονόμου Ρ., Βλούχος.