Τους… «ξύπνησε» ο Κόκκορας στο 90΄+2΄!

Με γκολ του Δημήτρη Κόκκορα στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Δόξα Αργυροπουλίου κατάφερε να νικήσει 2 – 1 με ανατροπή την Νέα Πολιτεία.

Το Αργυροπούλι πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στη συνολική του βαθμολογία και έφτασε τους 11 βαθμούς, ισοβαθμώντας στην 5η θέση με το Βλαχογιάννι, τον Τύρναβο και την Δήμητρα Γιάννουλης. Ενώ η Νέα Πολιτεία βρίσκεται στη τελευταία θέση με 2 βαθμούς.

Η Αστραπή Νέας Πολιτείας ήταν αυτή που πρώτη κατάφερε να μετατρέψει τις ευκαιρίες σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μιχάλης Κυριάκος έπιασε ένα εκπληκτικό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας για το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η αντίδραση των γηπεδούχων. Με τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών αγώνα,  με κεφαλιά ο Αποστόλης Κούλπας μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αλέκου Ριζούλη νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Δέκα λεπτά αργότερα, ήταν σειρά των φιλοξενούμενων να απειλήσουν. Εκτέλεση φάουλ του Μιχάλη Κυριάκου πήρε τη κεφαλιά ο Γιαγιάκος κι έστειλε μπάλα άουτ. Για να φτάσουμε στο 90΄+2΄όταν με κεφαλιά του Δημήτρη Κόκκορα μετά από σέντρα του Κώστα Ζάχου το Αργυροπούλι έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 2 – 1!

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καρράς, Κούλπας, Μάρκου, Χατζής, Σιαμαντούρας (78′ Λιούμης), Ριζούλης, Ζάχος, Τσούτσας (20′ λ.τ. Μπουζούκας), Χαρισούλης (53′ Κόκκορας).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιώργος Καφφές): Βακουφτσής, Γιαγιάκος, Ζαφειρούλης, Παπαμάνος, Αλεξανδρής, Μπατζέλας, Κολιοφούτης, Βενέτης, Βαλατσός (70′ Γερακίνης), Καλτσάς (78′ λ.τ. Παυλόπουλος), Κυριάκος (85′ Κατσαμάκας).