Τους… «χώρισε» ο Κορλός

Σε μία ακόμη σπουδαία νίκη, από άποψης βαθμολογικού χαρακτήρα, έφτασε ο Αετός Αμυγδαλέας, κερδίζοντας με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0, τη Δόξα Βλαχογιαννίου. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης, ο Πέτρος Κορλός στο 75ο λεπτό της συνάντησης.

Είκοσι έκανε τους βαθμούς της, η ομάδα του Αετού Αμυγδαλέας που έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο (αυτό με τη Δόξα Αργυροπουλίου). Στον αντίποδα, η ομάδα της Δόξας Βλαχογιαννίου παρέμεινε στα χαμηλά στρώμματα του βαθμολογικού πίνακα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας (10 β.) και σίγουρα θα έχει… πρόβλημα.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε στο 75ο λεπτό με γυριστό σουτ ο Πέτρος Κορλός.

Αξίζει να σημειωθεί πως νωρίτερα χρονικά, οι δύο ομάδες είχαν χάσει από έναν ποδοσφαιριστή λόγω κόκκινης κάρτας, σε διαφορετικό χρονικό σημείο η κάθε μία. Αρχικά στο 65′ αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη, ο Γιώργος Μπαντής, ενώ εν συνεχεία στο 70′ με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη αποβλήθηκε και ο Σωτήρης Περδίκης για τους γηπεδούχους.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Περδίκης, Πολύζος, Κορλός, Ευαγγελούλης, Ντιντής, Αντωνόπουλος, Ανδριανόπουλος (86′ Χατζηϊωαννίδης), Κλούρας, Καρβούνης, Σάρα (46′ Δημητρέλης).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βλιώρας, Μητούλας, Μωυσίδης (75′ Μπουζούκας), Μάρκου, Πάσος, Λάκης, Γκουρομπίνος, Πάτσης, Φακίτσας, Μπαντής, Ιγγλέζος (60′ Γεωργούλης).