Του έδωσε τον βαθμό ο Αβέλλας

Από ένα βαθμό πήραν Δίας και Κεραυνός Παραποτάμου στη μεταξύ τους αναμέτρηση που διεξήχθη το πρωί στο γήπεδο της Γαλήνης για τη 14η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ στο παιχνίδι της Γαλήνης και η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη που έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς συνεχίζει στην ένατη θέση, ενώ ο Δίας από την άλλη έχοντας επτά βαθμούς παραμένει στη τελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 28ο λεπτό οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 47′ ο Νίκος Αβέλλας με δικό του σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έφερε το ματς στα ίσια.

Προς το φινάλε του αγώνα ο Παραπόταμος είχε μία σημαντική στιγμή στο ματς, καθώς ο Μητσογιάννης εκτέλεσε φάουλ, ο αντίπαλος πορτιέρο απέκρουσε αρχικά τη μπάλα και αυτή σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Δία, με το 1 – 1 να μένει έως το φινάλε.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Κοσμάνου και των βοηθών του κ. Τσακνάκη και κ. Μπακλαβά έχουν οι άνθρωποι του Κεραυνού Παραποτάμου.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μπαρμπαγιάννης, Γραβάνης, Πάσχος, Μπαμπανίκος, Κίκε, Κορδέλας, Τσιντώτας, Αβέλλας Ν., Κέρι, Μητσογιάννης, Χατζής.