Του έδωσε τον βαθμό ο Δάσσιος!

Το γκολ του Φώτη Μερτζανίδη στο 25′ ισοφάρισε στο 77ο λεπτό ο Σάκης Δάσσιος κι έτσι Άγιοι Ανάργυροι και Βούναινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣΛ.

Από ένα βαθμό πήραν λοιπόν Άγιοι Ανάργυροι και Βούναινα στη μοναδική ισοπαλία αυτής της αγωνιστικής με τον Ατρόμητο να συνεχίζει στην όγδοη θέση με δέκα τρεις βαθμούς και τους «βυσσινί» να μένουν στη τέταρτη θέση έχοντας δέκα έξι πόντους έως τώρα.

Στο 25ο λεπτό του αγώνα λοιπόν ο Νίκος Βλήσαρούλης εκτέλεσε πλάγιο άουτ και ο Φώτης Μερτζανίδης με κοντινή προβολή έβαλε μπροστά στο σκορ τα Βούναινα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το 0 – 1.

Στην επανάληψη και στο 55′, τα Βούναινα είχαν νέα ευκαιρία να πετύχουν και άλλο γκολ, όμως ο Νίκος Βράκας είδε τη μπάλα από τη προσπάθεια του να σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Γιώργου Καραποστόλη και το σκορ έμεινε ως έχει.

Στο 77ο λεπτό ο συνήθης «ύποπτος», Σάκης Δάσσιος, πέτυχε ακόμη ένα γκολ και έδωσε τον πολύτιμο βαθμό στον Ατρόμητο. Ο Μαροσούλης δοκίμασε μία σέντρα από τα πλάγια και ο υψηλόσωμος επιθετικός με καρφωτή κεφαλιά κέρδισε τον Χρήστο Χαβίλα και έκανε το 1 – 1 με αυτό να μένει μέχρι το φινάλε.

Προς το τέλος του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό είχαμε από μία κόκκινη κάρτα σε ποδοσφαιριστή της κάθε ομάδας. Από πλευράς γηπεδούχων ο Γιώργος Νούσιος είδε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Τζήλο, ενώ για λογαριασμό των φιλοξενουμένων αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γιώργος Χατζηλιάδης.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης, Κατσογιάννης (46′ Δάσσιος), Μπακαρτζής, Παναγιώτου, Κολοβός, Νούσιος, Αμαρλαριώτης, Μαροσούλης (89′ Τζεμολάρι), Μητρακούλης, Τσιρβούλης.

Α.Ε. Βουναίνων (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Βλησαρούλης (84′ Γκατζούλης), Κατσιώτης, Χατζηλιάδης, Μερτζανίδης Ηλ., Μούμος, Ρουμελιώτης, Μερτζανίδης Φ. (58′ Φαρμάκας), Χριστοδούλου (72′ Τζατζάκης), Νεράτζης (46′ Κυπαρίσσης), Βράκας.