Του έκανε το καλύτερο δώρο!

Με εντυπωσιακό τρόπο και με σκορ 3 – 2 το Κιλελέρ πέρασε από τη Νεάπολη κι έτσι έχει το απόλυτο μετά από πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας!

Βέβαια, οι «κιτρινόμαυροι» θα λέγαμε πως έκαναν το καλύτερο δώρο και με ιδιαίτερο τρόπο, αυτό της ανατροπής του σκορ στον προπονητή της ομάδας, Δημήτρη Δανιλούλη, όπου σήμερα είχε γενέθλια και βρισκόταν εκτός γηπέδου λόγω τιμωρίας.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, το Κιλελέρ έφθασε τους δέκα πέντε πόντους σε πέντε παιχνίδια και συνεχίζει ακάθεκτο στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη, η Νεάπολη παρά τη μεγάλη της προσπάθεια δεν κατάφερε να αποκομίσει κάτι θετικό από το σημερινό ματς, με αποτέλεσμα να μείνει στους επτά βαθμούς.

Στο 7ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τη κεφαλιά του Αλέξη Τζατζάκη ύστερα από την εκτέλεση φάουλ του Νίκου Βράκα.

Η απάντηση και το 1 – 1 από τη Νεάπολη ήρθε στο 27ο λεπτό με το σουτ του νεαρού Τσότσου, ύστερα και από τη λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα του Κιλελέρ.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 56ο λεπτό, ο Καλόγηρος με μία όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ, έβαλε σε θέση νικητή τη Νεάπολη, καθώς και σημείωσε το 2 – 1.

Η αλλαγή στα δεδομένα του αγώνα ήταν με την αποβολή του Γιώργου Κοσμά στο 76ο λεπτό, όπου και η Νεάπολη συνέχισε το παιχνίδι με δέκα παίκτες. Από την άλλη, αλλαγές στον αγώνα έφερε και η είσοδος του Νίκου Φαρμάκα στον αγωνιστικό χώρο, πετυχαίνοντας ένα γκολ και μία ασίστ!

Αρχικά, στο 87ο λεπτό ο Νίκος Φαρμάκας εκτέλεσε φάουλ και με κεφαλιά ο Κώστας Νεστορίδης έφερε το παιχνίδι στα ίσια σημειώνοντας το 2 – 2.

Τρία λεπτά αργότερα, το Κιλελέρ γύρισε «τούμπα» το ματς με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκου Φαρμάκα, όπου κέρδισε τον Άρη Μόσιαλο και έδωσε τη νίκη με 3 – 2 στο συγκρότημα του Δημήτρη Δανιλούλη!

Νεάπολη Λάρισας (Νίκος Βλαχούλης – Λευτέρης Λελέδης): Μόσιαλος, Συγκούνας, Κοσμάς, Ακρίβος, Ζάρρας, Μπουχλαριώτης (76′ Βιλανάκης), Καλόγηρος (65′ Μανδραβέλλης), Μπαλαούρας, Τσότσος, Κωσταρέλος Μαν., Καραθάνος (85′ Κωσταρέλος Δημ.).

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης, Δούρος, Μίλι, Παλάσκας, Νεστορίδης, Κολοβός (68′ Φαρμάκας), Παπαδημητρίου, Κουσιώρας (90’+2 Κοκότσικας), Βράκας (90’+1 Τζιουρτζιουκλής), Ζιόμπουρας (79′ Κασσιός), Τζιατζιάκης.