Του πάει η Νεάπολη…

Μετά το «διπλό» στη Νεάπολη τη περασμένη αγωνιστική απέναντι στον Άγιο Θωμά με 1 – 2, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου επικράτησε ξανά σε αυτό το γήπεδο αυτή τη φορά του Μαρίνου Αντύπα με το ίδιο σκορ για τη 12η στροφή του 4ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Νίκου Χατζημπύρου που πέτυχε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς κι ενώ βρίσκεται πέντε μόλις βαθμούς από τη πρώτη τριάδα του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 22ο λεπτό ο Γιώργος Τανάγιας με έξοχο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο και είδε τη μπάλα να σταματά στο βάθος της εστίας του Μαρίνου Αντύπα για το 0 – 1.

Ακόμη, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο το Δασοχώρι πέτυχε και δεύτερο τέρμα και πάλι με σκόρερ τον Γιώργο Τανάγια. Η μπάλα σταμάτησε σε χέρι αμυντικού των γηπεδούχων και μετά από υπόδειξη πέναλτι του κ. Πατσή, ο Γιώργος Τανάγιας ήταν εύστοχος και έκανε το 0 – 2 για τον Ατρόμητο.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Μαρίνου Αντύπα ήταν να μειώσει σε 1 – 2 στο 70ο λεπτό του αγώνα, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Γκόλτσιος, Φραγκογούλας, Κωσταρέλλος (70′ Τρευλάκης), Κόμης, Ήσυχος, Μπαρούτας, Σακελλαρίου, Βάνης (60′ Γεωργούλας), Καρυώτης, Παπαγεωργίου (65′ Μπάσιος), Τανάγιας (46′ Παπαθανασίου).