Του πάει το «διπλό»!

Έπειτα από το «διπλό» στη Συκέα τη περασμένη αγωνιστική, ο Τοξότης Λάρισας πήρε ακόμη μία εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και δεύτερη συνεχόμενη, σήμερα το απόγευμα απέναντι στα Δένδρα με 2 – 1!

Το συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα έπειτα από την εμφατική νίκη της περασμένης αγωνιστικής λοιπόν απέναντι στη Συκέα, έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες, μιας και έφυγε από τα Δένδρα με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Έτσι, ο Τοξότης έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς και συνεχίζει στην όγδοη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, τα Δένδρα έμειναν στη τελευταία θέση και τους επτά βαθμούς μετά και το πέρας της 14ης αγωνιστικής.

Στο 20ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Κίτσιος έκανε τη σέντρα και με πλασέ από θέση βολής ο Κώστας Γκαραβέλης ευτύχησε να βάλει μπροστά στο σκορ τον Τοξότη, ενώ στο 50ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Κίτσιος εκτέλεσε κόρνερ για τους φιλοξενούμενους και παίκτης των Δένδρων σημείωσε άθελα του αυτογκόλ κι έκανε το 0 – 2.

Μάλιστα, στο 75ο λεπτό ο Παπαδημητρίου είχε οριζόντιο δοκάρι με σουτ από πλεονεκτική θέση, ωστόσο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 2 στο 80ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λάμπι, Γιαννακός, Τσιμπόλης, Πλατσάς, Γκουσγκούνης (89′ Βαλιώτης), Παπαδημητρίου, Κίτσιος Χρ., Τάκε (40′ λ.τ. Τσάλαβος), Γκαραβέλης (72′ Τσίτσαβος), Κίτσιος Κ. (65′ Νάτσιος), Μπουρουτζίκας.