Του πάνε τα εκτός έδρας ματς!

Εντός έδρας ο Κεραυνός Δένδρων μπορεί να μετρά δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, όμως εκτός έδρας μετρά δύο νίκες σε δύο παιχνίδια και δείχνει πως τα εκτός έδρας του πηγαίνουν περισσότερο…

Σήμερα το μεσημέρι η ομάδα του Γιάννη Τσιούρβα πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς κέρδισε τον Όλυμπο Καρυάς έφυγε από τη Καρυά με τους τρεις βαθμούς της νίκης και με σκορ 1 – 2!

Έτσι, έφθασε τους έξι βαθμούς μετά το πέρας της 4ης αγωνιστικής, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Θανάση Μπαμπανάτσια βρίσκεται στην «ουρά» της βαθμολογίας χωρίς ακόμη να έχει βαθμό.

Στο 20ο λεπτό τα Δένδρα προηγήθηκαν στο σκορ με το αυτογκόλ του Αξούγκα, όπου στη προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα την έστειλε άθελα του στα δίχτυα της ομάδας του, ενώ στο 35ο λεπτό ο Κεραυνός πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Βόραδα με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Το μόνο που κατάφερε η Καρυά ήταν να μειώσει σε 1 – 2 στο 46ο λεπτό, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Δάσσιου. Πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Γιάννης Καραγκόγκος για τους γηπεδούχους.

Όλυμπος Καρυάς (Θανάσης Μπαμπανάτσιας): Δάσσιος Γρ., Καρακώστας Ν., Καραγκόγκος, Μπασδέκης, Αξούγκας, Δάσσιος Χρ., Σακελλαρίδης (46′ Κατσιούρας), Κουτσογιάννης, Καβαρατζής, Χάμος, Δάσσιος Ορ.

Κεραυνός Δένδρων (Γιάννης Τσιούρβας): Ράγιας, Κουτούκας (60′ Βαϊόπουλος), Ράσα Αρ,, Ζιώγκος, Τασιούλας, Σκριάπας (83′ Μαυρούλης), Χατζηκρανιώτης, Γκάτης, Κατσαβριάς (46′ Ράσα Δ.), Βόραδας (70′ Τσιάτας), Κωστάκης.