Του πάνε τα εκτός του Απόλλωνα Γαλήνης – Κέρδισε μέσα στη Γλαύκη

Τη δεύτερή του νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε ο Απόλλωνας Γαλήνης, κερδίζοντας τη Δάφνη στη Γλαύκη με σκορ 2 – 0, στο ντεμπούτο του Κώστα Βασίλη στο πάγκο των «μπλε».

Η ομάδα της Γαλήνης μετά την εκτός έδρας νίκη στα Φάρσαλα επί της Αναγέννησης την 4η αγωνιστική, κέρδισε και πάλι σε εκτός έδρας παιχνίδι, αυτή τη φορά επί της Δάφνης Γλαύκης. Έκανε έτσι 6 τους βαθμούς της, αφήνοντας τη Δάφνη στους 7 και την 11η θέση της σχετικής βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι από το 30′ έως και το ημίχρονο «πολιορκούσαν» την εστία της Γαλήνης, δίχως όμως αποτέλεσμα. Βάιος Στεργίου, Νίκος Τσιώλης (από τετ – α – τετ σημάδεψε το δοκάρι), Σπανούλης και Βάιος Τζιότζιος δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα τους δώσει το προβάδισμα και μοιραία στην επανάληψη το δέχθηκαν μπαίνοντας σε ισχύ ο νόμος του ποδοσφαίρου.

Συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 55′ ο Αγκόλι με σουτ έξω από περιοχή, ενώ στο 83′ ο Κιούσης με προβολή από παράλληλη σέντρα του Καλόγηρου, διαμόρφωσε το τελικό, 0 – 2.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Παραλικούδης, Σπανούλης, Μπλέτσας, Γελαδάρης, Τσώλης Β., Μπατζογιάννης, Καραούλας (46′ Βράκας), Στεργίου Ν., Τζιότζιος, Στεργίου Β., Τσιώλης Ν. (69′ Γκόντας).

Απόλλων Γαλήνης (Κώστας Βασίλης): Σβάρνας, Καψαλός, Ζυγούρης, Τζήκας, Αχιλλέως, Γκουτσιούδης, Βασιλειάδης, Αγκόλι, Γκαραβέλης (78′ Κιούσης), Κυριακόπουλος (46′ Καλόγηρος (87′ λ.τ. Παπαϊωάννου)), Παιδής (83′ Μακρής).