Το έκρινε ο αρχηγός!

Χάρη σε γκολ του Γιώργου Λιάγκα στο 63ο λεπτό, το Μελισσοχώρι κέρδισε με 1 – 0 το Ελευθεραί στο γήπεδο της Γλαύκης για την 24η «στροφή» της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Ο Αστήρ Μελισσοχωρίου λοιπόν, με αυτή τη νίκη έφθασε τους τριάντα οκτώ βαθμούς και συνεχίζει στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ στον αντίποδα, τα «λιοντάρια» του Δημήτρη Δανιλούλη παρά τη προσπάθεια έμειναν στους τριάντα ένα βαθμούς και την ένατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 15ο λεπτό ο Μαλαχτάρης απείλησε με σουτ για τους γηπεδούχους και η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Άρη Μόσιαλου.

Στην επανάληψη και στο 63′, ο Βαγγέλης Χαρούλης με σέντρα βρήκε τη κατάλληλη στιγμή τον Γιώργο Λιάγκα και ο αρχηγός του Μελισοχωρίου με ωραία κεφαλιά «ψαράκι» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ελευθεραί για το 1 – 0.

Στο υπόλοιπο του αγώνα χάθηκαν ευκαιρίες με τον Νούσια (75′) για τους γηπεδούχους και με τους Κώστα Χατζή (67′), Νίκο Βασιλόπουλο (87′), Θέμη Παιδή (89′) και Κώστα Καλφούντζο (90’+2′) για τους φιλοξενούμενους, με το 1  – 0 να αποτελεί το τελικό σκορ.

Οι άνθρωποι του Αστέρα Μελισσοχωρίου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση της Γλαύκης για τη παραχώρηση του γηπέδου για το σημερινό παιχνίδι με το Ελευθεραί.

Αστήρ Μελισσοχωρίου: Κουκούτσης, Σδράλης Β. (40′ λ.τ. Αβδουλάς), Μαλαχτάρης, Μανακούσιος, Αγγελούλης, Μπιρόλ, Λιάγκας (85′ Δανιλούλης), Νούσιας (75′ Διαμαντής), Σδράλης Αλ., Χαρούλης, Ζαφειρίου (80′ Παπαϊωάννου).

Α.Ο. Ελευθεραί (Δημήτρης Δανιλούλης): Μόσιαλος, Βασιλόπουλος, Μάστορας, Κολοβός (85′ Κουτσοδόντης), Δάσσιος, Καραγκιόζης, Χατζής Γ. (75′ Βλησαρούλης), Μασρί (68′ Ζησόπουλος), Καλφούντζος, Χατζής Κ. (68′ Μαυρουδής), Παιδής.