Το έκρινε ο Καρράς, σε δύσκολη θέση ο Αετός Αμυγδαλέας

Χάρη στο γκολ του Λάμπρου Καρρά στο 87ο λεπτό της συνάντησης, ο Τύρναβος κέρδισε με 1 – 0 τον Αετό Αμυγδαλέας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι-άουτ στην Α΄τοπική κατηγορία.

Με τη νίκη αυτή, το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιόλα πήρε τη πρώτη νίκη στους αγώνες των πλέι-άουτ κι έφθασε τους επτά βαθμούς, αφού ξεκίνησε με προβάδισμα τεσσάρων βαθμών.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη δεν κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κι έτσι βρίσκεται στη τελευταία θέση δίχως βαθμό κι ενώ έχει δύσκολο έργο στις επόμενες τρεις και τελευταίες αγωνιστικές.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 87ο λεπτό, με σκόρερ τον Λάμπρο Καρρά με σουτ μέσα από τη περιοχή του Αετού Αμυγδαλέας.

Πάντως, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, ωστόσο ο Τύρναβος με το γκολ του Λάμπρου Καρρά πήρε τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Πατσής, Κόκκας, Αυλογιάρης, Καρράς, Κοκόμπελης (60′ Τσέσμα), Μπάκος (90’+1′ Ιωαννίδης), Κατσαβός (85′ Δασκαλόπουλος), Λιάκος, Κατσαρός, Πατσιωτός.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Καλαϊτζής, Ντάσκας, Παπαδήμος, Παπακωστούλης, Μακρίδης (80′ Παρασκεούδης), Ανδριανόπουλος, Τσεκούρας, Γκαραβέλης (70′ Καλογιάννης), Ντάλλας, Πλης.