Το έκρινε ο Κοταρέλας!

Χάρη στο τέρμα του Κώστα Κοταρέλα λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας πέτυχε τη τρίτη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» έχει κερδίσει τη Δήμητρα Γιάννουλης και το Μεσοχώρι.

Η ομάδα του Αποστόλη που μετρά δύο στα δύο στο νέο έτος με τη νίκη απέναντι στο Προμηθέα τη περασμένη αγωνιστική, επικράτησε και του Αστέρα Μελισσοχωρίου με το φτωχό όμως σημαντικό, 1 – 0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Έτσι, ο Φιλοκτήτης έφθασε τους δώδεκα βαθμούς και ελπίζει σε καλύτερη συνέχεια του πρωταθλήματος, ενώ το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία έχοντας είκοσι πέντε βαθμούς.

Η ευκαιρία που μετουσιώθηκε σε γκολ ήρθε στο 43ο λεπτό για τον Φιλοκτήτη με τον Κώστα Κοταρέλα. Ο πολύπειρος επιθετικός μέσος από σέντρα του Άκη Τσιρογιάννη βρήκε κενό χώρο και με κεφαλιά κέρδισε τον Τάσο Κουκούτση για το 1 – 0.

Στη συνέχεια του ματς τίποτε δεν άλλαξε παρά τις ευκαιρίες των δύο ομάδων και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Στάικου βρήκε νικήτρια την ομάδα της Μελιβοίας στον αγώνα απέναντι στον Αστέρα Μελισσοχωρίου.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Αποστόλης Ευαγγέλου): Κιλιργιώτης, Σπετίμ, Μαλλιάρας, Δεμέστιχας (90′ λ.τ. Χαρατσής), Μυλωνάς, Παπαρίζος, Κοταρέλας, Καψάλης Γ. (83′ Γκουντάρας Ν.), Καπετάνιος (15′ λ.τ. Σκεμπάσι), Τσιρογιάννης, Πασιάς (88′ Κουβαράς).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Αβδουλάς, Μανακούσιος (88′ Σδράλης), Αγγελούλης, Μπιρόλ, Λιάγκας (78′ Παπαϊωάννου), Λιντέρης, Αγγελακόπουλος (90′ Ζαρκαδής), Χαρούλης, Νούσιας, Δημόπουλος (58′ Ζαφειρίου).