Το έκρινε ο Μάνος Πετράκης!

Χάρη σε τέρμα του Μάνου Πετράκη στο 6ο λεπτό, ο Αχιλλέας Φαρσάλων πήρε μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Δόξα Αργυροπουλίου με σκορ, 1 – 0!

Η ομάδα του Χρήστου Καπελιάνη πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική νίκη μετά την επικράτηση απέναντι στη Δόξα Βλαχογιαννίου κι έτσι έφθασε τους είκοσι πέντε βαθμούς και τη δέκατη θέση στη βαθμολογία.

Στην αντίπερα όχθη, το σύνολο των Κώστα Τσιάγκου – Σπύρου Μπέλτσιου δεν πήρε κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στους δέκα οκτώ βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση.

Στο 6ο λεπτό της συνάντησης λοιπόν, ο υψηλόσωμος επιθετικός, Μάνος Πετράκης «άνοιξε» το σκορ κι έκανε το 0 – 1 για τον Αχιλλέα Φαρσάλων.

Μάλιστα, αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ στον αγώνα καθώς όποια ευκαιρία υπήρξε μέχρι και το 90′ δεν μετουσιώθηκε σε γκολ και ο Αχιλλέας Φαρσάλων πανηγύρισε μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη!

Δόξα Αργυροπουλίου (Σπύρος Μπέλτσιος – Κώστας Τσιάγκος): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Νικολακούλης, Παραφέστας, Σακοράφας Χ., Φουρτούνας, Τσιάγκος (82′ Πέρκας), Καλόγηρος (31′ λ.τ. Λεσάι), Καρακίτσιος (46′ Βογιατζής), Τσούτσας (68′ Πλιάτσικας), Μπέλτσιος.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Χρήστος Καπελιάνης): Κουσιάς, Κατσανάκης, Πετράκης Εμ. (74′ Καναβός), Μπερσιάνης, Πετράκης Χ., Κομισόπουλος, Τσούλης Α., Τλούπας, Συράκος (90′ Υμεράη), Τσούλης Ν., Αναγνώστης (68′ Παρθένης Λ.).