Το έκρινε ο Μανδραβέλης!

Με δύο γκολ του Κώστα Μανδραβέλη, ο Ροδιακός πήρε μία πολύ σημαντική νίκη με 2 – 1 απέναντι στην Δόξα Βαλανίδας.

Έτσι μετά από 14εις αγωνιστικές στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ο Ροδιακός έχει μαζέψει συνολικά 15 βαθμούς και ισοβαθμεί πλέον στην 9η θέση με την ηττημένη της συγκεκριμένης αναμέτρησης σήμερα, Δόξα Βαλανίδας!

Οι γηπεδούχοι σχετικά νωρίς κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Συγκεκριμένα στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πετρίκης εκτέλεσε πλάγιο και με κεφαλιά ο Μανδραβέλης έκανε το 1 – 0.

Όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν κάτι παραπάνω από άμεση, διότι μόλις δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισαν σε 1 – 1. Βέβαια αυτό δεν πτόησε τον Ροδιακό, ο οποίος στο 24′, με διαγώνιο σουτ του Κώστα Μανδραβέλη πήρε ξανά το προβάδισμα με 2 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι παίκτες του Νίκου Αλεξούλη ήλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού, χάνοντας ακόμη μία σημαντική ευκαιρία με τον Κώστα Μανδραβέλη και πάλι. Ο οποίος στο 67′ έκανε το σουτ, αλλά είδε τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Έτσι το 2 – 1 υπέρ της Ροδιάς έμεινε μέχρι το τέλος και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την νίκη.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Κούρτης, Πατρίκου, Κουσάνας, Τσιρόπουλος, Σπάχος, Χαστάς, Μπαλκουράς, Τζιόγκας (86′ Βιτζάνι), Παππάς (58′ Τόρης), Πετρίκης (52′ Φετάου), Μανδραβέλης.