Το έκρινε ο Νούσιας!

Σε υψηλές πτήσεις συνεχίζει ο Αστέρας Μελισσοχωρίου που πέτυχε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣΛ και συγκεκριμένα απέναντι στους Αγίους Αναργύρους με 1 – 0. «Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Σπύρου Μούτσιου ο Βασίλης Νούσιας στο 25ο λεπτό!

Το συγκρότημα του Μελισσοχωρίου έφθασε τους δώδεκα βαθμούς με τη σημερινή νίκη και ανέβηκε ουσιαστικά στη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας με το Μαυροβούνι και τα Βούναινα. Από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου δεν κατάφερε να αποκομίσει κάτι θετικό από την εν λόγω συνάντηση και ο Ατρόμητος συνεχίζει στην ένατη θέση της βαθμολογίας με εννέα βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης λοιπόν, ο Βασίλης Νούσιας βρήκε κενό χώρο και δοκίμασε ένα σουτ ύστερα από τη κάθετη πάσα του Βαγγέλη Χαρούλη, κέρδισε τον Γιώργο Καραποστόλη και έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Από εκεί και πέρα, οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να πετύχουν τέρμα με τους Γουργιώτη, Αγγελακόπουλο και Δημόπουλο από πλευράς Μελισσοχωρίου, όπως και οι Δάσσιος και Γκιάστας από πλευράς Ατρομήτου, ωστόσο αυτές χάθηκαν και το 1 – 0 υπέρ του Αστέρα έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Βασιλού.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Μαλαχτάρης, Αγγελούλης, Αβδουλάς, Αγγελακόπουλος, Λιντέρης, Γουργιώτης, Χαρούλης, Νούσιας, Δημόπουλος.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Αντωνίου, Ντουρουντάκης, Μπακαρτζής, Γκιάστας, Κολοβός, Νούσιος (65′ Μαροσούλης), Γκαραβέλης, Αμαρλαριώτης, Τσιρβούλης, Δάσσιος.