Το έκρινε ο Παναγιώτης Κολτσίδας!

Ο Παναγιώτης Κολτσίδας πέτυχε το μοναδικό γκολ στην αναμέτρηση και έτσι οι Γόννοι επικράτησαν με 1 – 0 του Ολύμπου Αιγάνης και παράλληλα επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες.

Μετά την ήττα στο ντέρμπι κορυφής από τη Δήμητρα Γιάννουλης, η ομάδα του Δημήτρη Κωστή πήρε την εντός έδρας νίκη στη 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας κι έφθασε τους τριάντα εννέα βαθμούς στη δεύτερη θέση.

Από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Μπάτζιου δεν κατάφερε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα από τους Γόννους κι έτσι έμεινε στους δώδεκα βαθμούς και τη προτελευταία θέση.

Μάλιστα, το αξιόμαχο σύνολο της Αιγάνης στο 63ο λεπτό έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Βασίλης Λιάμπας αποχώρησε ως τραυματίας και για τα υπόλοιπα λεπτά οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς δεν υπήρξε συμπαίκτης να τον αντικαταστήσει.

Στο 18ο λεπτό με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ο Παναγιώτης Κολτσίδας κέρδισε τον Θοδωρή Ριζάκη και οι Γόννοι πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Στη συνέχεια του αγώνα οι Τριαντάφυλλος Σερίφης, Νίκος Κώτσιας και Παναγιώτης Κολτσίδας απείλησαν για τους γηπεδούχους, όπως και οι Χριστόφορος Ζάχος και Χαράλαμπος Γκαραγκούνης για την Αιγάνη, με το 1 – 0 ωστόσο να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Μαρκεγκάι, Γκουγκουλιάς Ν., Κώτσιας, Μπούμπουλης Αθ., Μπούμπουλης Ευάγγ. (46′ Πατέτσος), Σερίφης, Κολτσίδας (80′ Πραγκαφίλης), Ζαϊρές, Ριζούλης (55′ Μαλαμούδης), Κόκρας.

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης Θ., Γαγάρας, Λιάμπας, Ζαχαρίας, Γκαραγκούνης Γ., Σολωμός, Τάκης, Γκαραγκούνης Χ., Ζάχος, Μπουλάρι, Πουρλιώτης.