Το έκρινε ο Πανταζής!

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ανάμεσα σε Βλαχογιάννι και Φαλανιακό πέτυχε ο Γιώργος Πανταζής κι έτσι έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο συγκρότημα του Γιάννη Μιχαλέ.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σήμερα για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος και το 0 – 1 ήταν το σκορ του παιχνιδιού, με τον Γιώργο Πανταζή να δίνει μία πολύτιμη νίκη στο συγκρότημα της Φαλάνης.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Γιώργος Πανταζής κέρδισε τον Θανάση Νασίου και έβαλε μπροστά τον Φαλανιακό στο σκορ.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Δημήτρης Αλεξανδρής εκτέλεσε κόρνερ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Προς το τέλος της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 85ο λεπτό, ο Φαλανιακός είχε και δεύτερο δοκάρι, αυτή τη φορά με τον Μπλέντι, που σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή της Δόξας.

Βέβαια, το παιχνίδι επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του νεαρού και συνάμα ταλαντούχου ποδοσφαιριστή της Δόξας Βλαχογιαννίου, Δημήτρη Κοντοθανάση, που τραυματίστηκε σοβαρά στο 90ο λεπτό και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο προκειμένου να διαπιστωθεί η κατάσταση της υγείας του…

Πάντως, οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να σημειώσουν κάποιο τέρμα με τους Θανάση Λιόλιο, Δημήτρη Τόλιο και Βαγγέλη Ζηρδέλη, όμως αυτές χάθηκαν και ο Φαλανιακός πανηγύρισε μία σπουδαία και παράλληλα σημαντική νίκη.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Νασίου, Αλεξίου, Βάλλας, Σουφχάρας (70′ Θανασούλης), Ιωαννίδης, Αθανασούλης, Λιόλιος, Κοντοθανάσης Βρ., Ζηρδέλης, Κοντοθανάσης Δ., Τόλιος.

Φαλανιακός (Γιάννης Μιχαλές): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας, Βαρσάμης, Κολοβός, Φατούρας, Λιλολάρι, Πανταζής, Αλεξανδρής, Παπαγεωργίου, Κλούρας, Λυγούρας Χρ.