Το έσωσε… ο Θεοδώρου!

Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαγγέλη Θεοδώρου στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, το Ελευθεραί κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Αμπελιά για την 9η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ.

Το 2 – 2 ήταν και το τελικό σκορ στην εν λόγω αναμέτρηση. Τους οκτώ βαθμούς έφθασε η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη μετά και από αυτή την ισοπαλία, ενώ τους είκοσι βαθμούς έφθασε το σύνολο του Αχιλλέα Τσιβόπουλου, με όπου και εξέφρασε έντονα παράπονα για τη διαιτησία του κ. Μπουρουζίκα στη συνάντηηση.

Όλα συνέβησαν στο δεύτερο ημίχρονο, με το πρώτο μέρος να τελειώνει δίχως τέρματα. Αρχικά, στο 67ο λεπτό ο Δημήτρης Παλαμίδας έβαλε μπροστά την Αμπελιά στο σκορ με έξοχο πλασέ, ενώ στο 74ο λεπτό ο Ράχης έφερε το παιχνίδι στα ίσια με σουτ από θέση βολής.

Μάλιστα, στο 83ο λεπτό ο Δημήτρης Παλαμίδας βρήκε ξανά δίχτυα κι έβαλε εκ νέου τους φιλοξενούμενους σε θέση οδηγού στο σκορ, ενώ το τελικό 2 – 2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του ματς.

Ο κ. Μπουρουζίκας σημάδεψε το σημείο του πέναλτι με τον Ράχη να κερδίζει τη παράβαση αυτή από πλευράς Ελευθεραί και ο Βαγγέλης Θεοδώρου που ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα, έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους.

Πάντως, το συγκρότημα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου που είχε πολύ καλή παρουσία στο παιχνίδι, είχε και δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Στέφανο Σουλτούκη και Τριαντάφυλλο Σουλτούκη, με τους ίδιους να σημαδεύουν το δοκάρι της εστίας του νεαρού πορτιέρο, Κραβαρίτη.

Α.Ο. Ελευθεραί (Μάκης Αλεξούδης): Κραβαρίτης, Ευστρατίου, Αετόπουλος, Μαυρουδής Αντ., Κολοβός, Μέκρας Γ., Τσιάμης Ευάγγ. (43′ λ.τ. Καββαδίας), Ρουμελιώτης (75′ Ντελόπουλος), Μαυρουδής Ι., Θεοδώρου, Κουρούκας (68′ Ράχης).

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Μαγαζιώτης, Καλπίας, Μιστάκου (57′ Παλαμίδας), Λαζαρίδης, Δήμου, Δεμέστιχας, Κουρμπάτι, Σερίφης, Γεωργούλας, Παππάς, Σουλτούκης.