Το έσωσε στο τέλος ο Ντούφας για τη Γιάννουλη

Αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι της πρεμιέρας, η Δήμητρα Γιάννουλης κατάφερε στο φινάλε με γκολ του Θάνου Ντούφα να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (2 – 2) σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με τη Πελασγιώτιδα!

Το συγκρότημα του Κώστα Μπακατσή στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα ανέτρεψε το σκορ και στο τέλος δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, σε έναν αγώνα που απόλαυσαν όλοι όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Γιάννουλης για να παρακολουθήσουν από κοντά τον αγώνα.

Το τελικό αποτέλεσμα 2 – 2 έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες και συνεχίζουν με τον βαθμό στο νέο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Στο 17ο λεπτό ο Αντώνης Ραμάι πέτυχε το πρώτο γκολ στον αγώνα και έβαλε τη Γιάννουλη μπροστά στο σκορ, ενώ στο 23ο λεπτό ο Μούτος με κεφαλιά έκανε το 1 – 1 από εκτέλεση κόρνερ του Σωτήρη Θώμου.

Μάλιστα, με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο πρώην παίκτης της Δήμητρας Γιάννουλης, Σωτήρης Θώμος σκόραρε για τη Πελασγιώτιδα με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ και σημείωσε την ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 για την ομάδα του Κώστα Μπακατσή!

Στη συνέχεια της συνάντησης δημιουργήθηκαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, όμως ο Θάνος Ντούφας ήταν αυτός που πέτυχε την ισοφάριση του σκορ στο 90′ και το 2 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορρ.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Σωτήρης Σαπάκος αποβλήθηκε στο 83ο λεπτό με απευθείας κόκκινη κάρτα ως τελευταίος αμυντικός.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Βιλανάκης Γ., Καρέλας, Αμπατζίδης (75′ Σαπάκος), Ντόκος, Ντούφας, Παπακωνσταντίνου (85′ Μπάμπαλης Ν.), Μπάμπαλης Ι., Μαυρουδής (70′ Μπαλατσός), Δίχρης, Ραμάι, Γραβάνης (46′ Βιλανάκης Ι.).

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Γελαλής, Νεστορίδης (14′ λ.τ. Μούτος), Νυχτερίδας, Μαραγκούδης, Θώμος, Κουτσικούλης, Ποτός, Τσιγγάνης (70′ Δαμασιώτης), Τσιαντούλης (70′ Χατζής Αντ.), Ζυγογιάννης (89′ Ντογκάνι).