Το έσωσε στο τέλος ο Τζήκας!

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι που διεξήχθη χθες το πρωί στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας», Μαρίνος Αντύπας και Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων ήρθαν ισόπαλοι για την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας με σκορ, 3 – 3.

img_9802

Με αυτόν τον βαθμό ο Μαρίνος Αντύπας έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς, ενώ οι Χαλκιάδες έφθασαν τους είκοσι πόντους και συμπληρώνουν τη πρώτη τριάδα στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου.

img_9749

Μόλις στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τσιανάκας με ιδανικό τελείωμα έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ, ενώ στο 28ο λεπτό ο Νασιούλας έκανε δύο τα τέρματα για τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων.

img_9752

Ωστόσο, κάπου εκεί, ανέλαβαν δράση οι γηπεδούχοι αρχικά με τον Τζήκα στο 46ο λεπτό, όπου μείωσε σε 1 – 2, ενώ έδωσε συνέχεια ο Σαλοκανάς με πέναλτι στο 58ο λεπτό του αγώνα.

img_9762

Οι Χαλκιάδες κατάφεραν να πάρουν και πάλι το προβάδισμα στο 63ο λεπτό με τον Νιαβή, όμως ο Τζήκας είπε τη τελευταία του λέξη στο παιχνίδι και στο 90ο λεπτό, όπου με δικό του πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή, ο Μαρίνος Αντύπας διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 3 – 3!

img_9775

Μαρίνος Αντύπας: Σουλτσιώτης, Παπαναστασίου, Γκουρνέλος, Μπακόλας, Τζήκας, Βλασιάδης, Δρογκούλας, Κατσέλης, Παπαδόπουλος, Καραγιώργος (83′ Δαρίδας), Σαλοκανάς.