Το έσωσε στο τέλος ο (Χ)είμαρρος Μαρμαρίνης…

Το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση Χείμαρρος Μαρμαρίνης – Άρης Κουλουρίου για τη 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στη Μαρμαρίνη ανάμεσα στις δύο ομάδες όπου πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, το συγκρότημα των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς στη δέκατη τέταρτη θέση, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» του Γιώργου Νεράτζη έφθασαν τους είκοσι τρεις βαθμούς και συνεχίζουν στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 68′, ο Γιώργος Νεράτζης έκανε τη σέντρα και ο Μητρούσιας με ωραίο τελείωμα «άνοιξε» το σκορ για το Κουλούρι!

Προς το τέλος του αγώνα και στο 89ο λεπτό, οι «κόκκινοι» πέτυχαν την ισοφάριση του σκορ, εκεί όπου ο Βουγλάνης σούταρε η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά με κεφαλιά ο Δημήτρης Γκαντόγλου σημείωσε το 1 – 1.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις χάθηκε σημαντική ευκαιρία για τη Μαρμαρίνη, εκεί όπου πλάσαρε ο Λιόλιος απέκρουσε αρχικά ο πορτιέρο του Άρη Κουλουρίου, Αργυρόπουλος και από κοντά ο Γκαντόγλου πλάσαρε όμως έστειλε τη μπάλα άουτ…

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Μπρούσας, Γκέκας, Βλάχος, Λιόλιος, Σταμελάκης (74′ Κυμπούρης), Φαρμάκης, Κωσταρέλλος (88′ Καναβός), Ντούρμας, Βουγλάνης, Καρπέτης (50′ Γκαντόγλου), Κρητικός.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Αργυρόπουλος, Ραπτοτάσιος, Δέλλας, Καρλιγκιώτης, Νεράτζης, Χριστοδούλου, Μητρούσιας, Μοσχοβίτης, Γκόλαντας, Ζαβρής (77′ Δαουκόπουλος), Καραγκούνης.