Το έσωσε στο τέλος!

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από τη Λευκάδα ο Απόλλων Λάρισας, καθώς ήρθε ισόπαλος απέναντι στον τοπικό, Τηλυκράτη με σκορ, 1 – 1.

Το πρώτο παιχνίδι για το 2017 αποτελεί γεγονός για το συγκρότημα της Φιλιππούπολης, όπου αγωνίστηκε στη Λευκάδα με τον Τηλυκράτη για τη 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄εθνικής.

Ο Τηλυκράστης «άνοιξε» το σκορ στο πρώτο μέρος και στο 35ο λεπτό με σκόρερ τον Περιστέρη, ενώ το τελικό 1 – 1, διαμόρφωσε από την «άσπρη» βούλα ο Τάκος Κυριάκος στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, πέναλτι το οποίο είχε κερδίσει ο Βασίλης Σαχινίδης.

Τέλος, οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Κτενάς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οδηγήθηκε νωρίτερα από τους άλλους στα αποδυτήρια του γηπέδου…

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τζελάι, Καταγής, Πολυχρονάκης, Ιασωνίδης, Κοντογιάννης, Περιστέρης (80′ Μπαλί), Κτενάς, Σιδέρης (65′ Γεωργάκης), Μακρυγιάννης, Παπαδόπουλος (75΄ Καλογερής).

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος (65′ Μηνάς), Ιορδανίδης (74′ Συράκος), Ανδρέου, Ιβανίδης (81′ Πέντα), Κυριάκος, Καρακατσάνης, Σαχινίδης, Σουλίδης, Διβανές.