Το έσωσε στο φινάλε ο Τσιάλτας!

Χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θοδωρή Τσιάλτα στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Δαμασιακός έφυγε από την Αμυγδαλέα με τον βαθμό της ισοπαλίας σε ένα χορταστικό από γκολ παιχνίδι (2 – 2)!

Αετός Αμυγδαλέας και Δαμασιακός λοιπόν μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις στην 27η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, με το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη να φθάνει τους είκοσι έξι πόντους και την ομάδα του Δημήτρη Μπουκουβάλα τους τριάντα επτά βαθμούς μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 10ο λεπτό ο Παραφέστας έκανε το 1 – 0 και έβαλε τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ ο Θοδωρής Τσιάλτας έφερε το ματς στα ίσια στο 32′.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Ντάλλας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Μάκη Αλεξούδη, ενώ στις καθυστερήσεις, ο αρχηγός της ομάδας του Δαμασιακού, Θοδωρής Τσιάλτας, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κέρδισε τον Αντώνη Κωνσταντίνου και το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Καλαϊντζής, Ντάσκας, Περδίκης, Παραφέστας, Μακρίδης (60′ Παπακωστούλης), Ανδριανόπουλος (74′ Πλης), Τσεκούρας, Κουρούκας, Ντάλλας, Παπαδάμου.

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Μιγδάνης, Ιωαννίδης, Ντόκος, Γεωργαντζιάς, Αμπατζίδης (57′ Μπακαΐμης), Τσιάλτας, Νάτσης, Δούκας (54′ Βλιώρας), Λέτσιος (46′ Λούτσος), Φούντας, Λόλας.