Το απόλυτο πέτυχε ο Ηρακλής Πλατανουλίων!

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε ο Ηρακλής Πλατανουλίων, καθώς μετά τη νίκη στη πρεμιέρα απέναντι στον Μαρίνο Αντύπα κέρδισε και τον Μύτικα Καλυβίων στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Με το ευρύ, 3 – 0 η ομάδα του Γιάννη Νινίκα ξεπέρασε το εμπόδιο του Μύτικα Καλυβίων και έφθασε τους έξι βαθμούς.

Στον αντίποδα, ο σύλλογος από τα Καλύβια δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στη 2η αγωνιστική και έμεινε στους τρεις βαθμούς από τη νίκη στη πρεμιέρα.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Κώστας Καραφύλλης από δική τους προσπάθεια έβαλε τον Ηρακλής Πλατανουλίων μπροστά στο σκορ, ενώ στο 38′ ο Σταμάτης Σούλας με πλασέ από πάσα του Κατσή έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Παπακωστούλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, πέναλτι που κέρδισε ο Τσοπάνογλου και στη συνέχεια ο Κώστας Καραφύλλης είχε προσπάθεια από θέση βολής και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων στο 75ο λεπτό του αγώνα

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Καρκατζιάς, Παπακωστούλης, Κατσής, Παπαλέξης, Τσάτσος, Καραφίλλης, Χίντα Λ. (60′ Λάζος Αν.), Τσοπάνογλου (70′ Γκανάτσιος), Σούλας, Σπανός, Ματράκης (46′ Ζαμπόγιας Θ.).