Το Αργυροπούλι κατέκτησε τη μάχη της… «Δόξας»

Τρεις αγωνιστικές χωρίς τη χαρά της νίκης είχε μείνει η Δόξα Αργυροπουλίου που κέρδισε με 2 – 1 τη Δόξα Βλαχογιαννίου στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, βάζοντας τα… χαμόγελα των φιλάθλων της και πάλι στη θέση τους.

Με το τρίποντο αυτό η ομάδα της Δόξας Αργυροπουλίου έφτασε τους 16 βαθμούς και διατήρησε την επαφή της με τη κορυφή και τον Ηρακλή Λάρισας (έχει 17), γίνοντας παράλληλα κάτοικος δεύτερης θέσης «παρέα» με Δήμητρα Γιάννουλης και Κίσσαβου Συκουρίου.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 36ο λεπτό με πέναλτι ο Αποστόλης Τσιάγκος, αφού χρονικά νωρίτερα το είχε κερδίσει ο Τόλης Ταρταμπούκας από τον Αθανασούλη. Το ρευστό 1 – 0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους, με την ομάδα της Δόξας να μπαίνει στην επανάληψη με σκοπό να «καθαρίσει» το ματς.

Και το πέτυχε. Στο 55ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστόλη Ταρταμπούκα, η ομάδα της Δόξας Αργυροπουλίου έκανε δύο τα τέρματά της, για να μειώσει στο 77′ με πέναλτι η Δόξα του Βλαχογιαννίου με τον Γιώργο Μπαντή να εκτελεί εύστοχα τη παράβαση όπου είχε κερδίσει νωρίτερα ο Πάτσης.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέκος Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Ζάχος, Χατζής, Τσένος, Σαΐτης, Καφφές (65′ Γκαραγκούνης), Ταρταμπούκας, Κυρίτσης (80′ Τσίτσιας Ι.), Κόκκορας (70′ Τσούτσας Ι.), Τσιάγκος.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βλιώρας, Μητούλας, Μπουζούκας (65′ Μωυσίδης), Μάρκου, Πάσιος, Αθανασούλης, Γκουρομπίνος, Πάτσης, Φακίτσας, Μπαντής, Θανασούλης (70′ Ιγγλέζος).