Το βιολί του ο Τζατζάκης!

Από το καλό στο καλύτερο πηγαίνει ο Αλέξης Τζατζάκης και αυτό έχει ως αποδέκτη τα Βούναινα, που σημείωσαν ακόμη μία νίκη στην Α΄1 ΕΠΣΛ, αυτή τη φορά απέναντι στο Μελισσοχώρι με 3 – 1. Δύο γκολ πέτυχε ο έμπειρος στράικερ και έφθασε τα δέκα!

Συνέχεια στις επιτυχίες για τους «βυσσινί» λοιπόν του Βασίλη Ταχτιντή που με τη σημερινή νίκη έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και αναρριχήθηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Στον αντίποδα, η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, παραμένει ψηλά στο πίνακα της βαθμολογίας και στην έβδομη θέση έχοντας δώδεκα πόντους.

Λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο αγώνα στα Βούναινα, ο Αλέξης Τζατζάκης με ωραίο τελείωμα κέρδισε τον Τάσο Κουκούτση και έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ, με τον ίδιο να πετυχαίνει και το 2 – 0 στο 31ο λεπτό και αυτό να αποτελεί το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη τώρα και στο 56′, ο Χριστοδούλου βρήκε δίχτυα από κοντά και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, με τον Νούσια να απαντά δύο λεπτά μετά με ωραίο πλασέ για το Μελισσοχώρι με δικό του τέρμα και να μειώνει σε 3 – 1, όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Πάντως, οι δύο ομάδες τελείωσαν με παίκτη λιγότερο, καθώς οι Κορδέλας και Αγγελούλης αποβλήθηκαν για διαπληκτισμό στο 75′, ενώ ο Σουπεκιώτης για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε στο 90′ για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

Α.Ε. Βουναίνων (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Βλησαρούλης, Κατσιώτης (90′ Γκατζούλης), Σουπεκιώτης, Μερτζανίδης Ηλ., Μούμος, Χατζηλιάδης, Ρουμελιώτης (75′ Κυπαρίσσης), Τζατζάκης (38′ λ.τ. Κορδέλας), Βράκας, Μερτζανίδης Φ. (46′ Χριστοδούλου).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Γουργιώτης (46′ Λιάγκας), Μαλαχτάρης (46′ Ζαφειρίου), Αγγελούλης, Αβδουλάς, Βουτυρίτσας (78′ Μπιρόλ), Λιντέρης, Αγγελακόπουλος, Χαρούλης, Νούσιας, Δημόπουλος (85′ Διαμαντής).